Потрібні матеріали: львів’янин виготовлятиме буржуйки, що взимку зіграватимуть воїнів в окопах | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Потрібні матеріали: львів’янин виготовлятиме буржуйки, що взимку зіграватимуть воїнів в окопах
01 Вересня, 17:46
logo-black

Потрібні матеріали: львів’янин виготовлятиме буржуйки, що взимку зіграватимуть воїнів в окопах

Львів’янин Василь Гапійчук вже зараз думає про обігрів холодною зимою наших хлопців та дівчат з ЗСУ. LMN поспілкувалась з волонтером, який власноруч збирає буржуйки, що в подальшому без центрального опалення зможуть обігріти приміщення. Такий альтернативний обігрів можна використовувати в бліндажах, окопах чи підвалах.

«Я побачив, що у фейсбуці волонтери з Дубна роблять буржуйки. Купити готову виходить дуже дорого. Я поспілкувався з засновницею того фонду і дізнався, що їм буржуйка виходить 0 грн, бо всі матеріали звозять люди. Та й думаю, якщо Дубно робить, то і Львів має робити», — розповів Василь LMN.

Тому на День Незалежності Василь запустив перший збір матеріалів на буржуйки у фейсбуці. Зазначив, що найбільше треба машинних дисків, листів металу, і труб. Єдине, на що потрібні будуть кошти, це на матеріали для зварочного апарату та болгарки.

«Собівартість поки складно сказати. Треба буде купити матеріали до зварочного апарату та болгарки. Сам апарат мені безоплатно позичить друг. На одну буржуйку йде тільки 3-4 машинних диски, залежно від їх розміру. З 24 серпня вже назбирали 100 дисків, а це вже в майбутньому 25 буржуйок», — повідомив волонтер.

Поки ще тепло, волонтер не планує зупинятись. Зараз складає список запитів на буржуйки, адже вже просили госпітальєри та Нацгвардія. Коли буде певна кількість обігрівачів, тоді вони «розійдуться» за списком. Знайти матеріали Василю допомагає робота — чоловік працює в компанії, що робить страховки на автомобілі.

«У мене знайомих водіїв є дуже багато. Дав клич, воно пішло. Багато людей вже «видихнули», але розслаблятись не можна, бо йде осінь та зима і захисникам буде холодно на фронті. Окрім водіїв, допомагають і автомобільні сервіси. До прикладу, 14 дисків дав автосервіс в Рудному, на Городоцькій шиномонтаж дав 5, біля «Метро» ще один сервіс поділився 4-5 дисками, а у Зимній Воді 7-8 шт»

Василь волонтерить з 2015 року, ще тоді допомагав АТО. Зараз найбільше зацікавлений в матеріалах, а не грошах. Але за цей час волонтеру допомогли люди і фінансово. На Mono-банці вже має 6 тисяч грн, всі кошти підуть на матеріали.

«Ще хочу домовитись з металоприйомками, щоб вони або безкоштовно, або по собівартості продавали листки металу. Це допоможе зробити хоча б 100 буржуйок. Мріяти можна і про 500, але треба оцінювати реально», – ділиться волонтер. 

Охочі допомогти волонтеру можуть сконтактуватися через телеграм. Там Василь створив групу, де ділиться звітами.

Відео