Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Потрібно обрубати російські коріння в церкві, медіа та політиці», – Бакунець
02 Грудня, 19:44

«Потрібно обрубати російські коріння в церкві, медіа та політиці», – Бакунець

Народний депутат Павло Бакунець вважає, що санкцій РНБО щодо священників московського патріархату недостатньо. Щоб витіснити російське «коріння» – потрібно заборонити УПЦ МП, проросійських політиків та медійників, вважає нардеп.

«Нарешті багаторічні прохання релігійної спільноти, свідомих українців та народних депутатів почули – спершу обшуки СБУ в церквах та монастирях УПЦ МП, тепер – санкції. Краще пізно, ніж ніколи. Але це має бути лише початок», – пише у своєму блозі Павло Бакунець, представник Яворівщини та Жовківщини у Верховній Раді.

Він пропонує три ключових кроки.

Перший – заборонити діяльність УПЦ МП та афілійованих з нею організацій, а церковне майно передати державі, для подальшого визначення його долі. Вже навіть зареєстровані відповідні законопроекти у Верховній Раді.

Другий – заборонити участь у політиці, держуправлінні та місцевому самоврядуванні вихідців з проросійських партій, які є в санкційному списку РНБО. Але спершу ввони мають прийти перевірку СБУ, а колаборанти – понести покарання.

Третій – очистити медіапростір від локальних рупорів.

«Роками у нас працювали проросійські канали, роками на них журналісти та редактори просували російські наративи українським глядачам. Так, багато цих медіа уже не працюють, але не всі. А їх журналісти продовжують працювати в інших медіа. Погодьтеся, це досить абсурдно. І ні, це не нищення свободи слова, це – нацбезпека», – додає нардеп.

Нагадаємо, стало відомо, що 1 грудня РНБО наклала санкції на більше десятка священників УПЦ МП, зокрема настоятеля Лаври Павла «Мерседеса» та екс-нардепа Вадима Новинського.

  • 0
  • 107
Схожі новини