Повістка для священника УГКЦ та протестувальники у лікарні: як минув четвертий день акції (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Повістка для священника УГКЦ та протестувальники у лікарні: як минув четвертий день акції (ВІДЕО)
16 Липня, 18:44
logo-black

Повістка для священника УГКЦ та протестувальники у лікарні: як минув четвертий день акції (ВІДЕО)

Сьогодні, 16 липня, акція протесту у Стрілках почалась по-особливому. Вранці на підтримку людей у гірських селах Львівщини били у дзвони та молились на Літургіях. О 9.00, як звично, розпочалось блокування пішохідного переходу у селі Стрілки на дорозі Львів-Ужгород.

Епогеєм сьогоднішніх напружених подій став приїзд поліції з повісткою священнику УГКЦ та активісту Роману Грому. На думку правоохоронців, він винний у тому, що водії змушені стояти у черзі та нести матеріальні та моральні витрати. Отець Гром, який, до слова, вже кілька днів голодує, каже — усе через бездіяльність поліції.

Учора, нагадаємо, правоохоронці без пояснень покинули акцію. Поліцейські раніше забезпечували тут порядок: проводили з водіями пояснювальні бесіди, стежили за дотриманням черги. Присутність правоохоронців на такій акції, як пояснюють мітингувальники, вкрай важлива.

«Сьогодні у нас дуже важкий день. Поки поліція забезпечувала тут порядок, було все добре. На третій день протесту правоохоронці нас покинули. Сьогодні було вже кілька казусів. Водії не всі витримують, не всі хочуть нас розуміти. А тут ще й поліція з повісткою. Чи це провокація чи залякування – не знаю. Людям вже робиться зле», – розповідає LMN учасниця акції Оксана.

Сьогодні двох мітингувальниць з високим тиском та виснаженням організму забрала бригада екстреної медичної допомоги.

На підтримку протестувальників зранку виступив військовий капелан та учасник бойових дій отець Іван Гальо.

«Дорога – це життя. Ви своє особисте відставили на друге місце, ви є тут для того, щоб мати гідну дорогу. Ви є Люди з великої букви і я вам дякую. Як священник подаю руку підтримки моєму співбрату, а вашому духовному наставнику отцю Роману. Бо місія священника бути зі своїми людьми», – наголосив отець Іван.

Учасникам акції побажав сили та звернувся до влади усіх рівнів почути людей.

Нагадаємо, жителі 11 гірських сіл Старосамбірщини втретє вийшли на мирну акцію протесту з вимогою ремонту так званого «чорного шосе», а це трохи більше 4 кілометрів зі 17 дороги «Стрілки-Мшанець».

Відео