Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Працює мережа агентів КДБ»: в Україні знайшли повішаним білоруського активіста
03 Серпня, 11:45

«Працює мережа агентів КДБ»: в Україні знайшли повішаним білоруського активіста

Голову Білоруського дому в Україні Віталія Шишова, який зник у Києві 2 серпня, знайшли сьогодні повішаним у столичному парку, неподалік місця, де він проживав.

З місця події вилучили мобільний телефон і особисті речі Шишова.

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за статтею «Умисне вбивство».

У свою чергу у Білоруському домі в Україні заявили, що за їхнім главою Віталієм Шишовим стежили, і що поліція про це знала.

«За Віталіком велося стеження. Про факти були відповідні повідомлення поліції. Також нас неодноразово попереджали як місцеві джерела, так і свої люди в Республіці Білорусь про всілякі провокації аж до викрадення та ліквідації.

Віталій стоїчно і з гумором ставився до цих попереджень, заявляючи, що хоч так можливо БДУ вийде з інфовакууму».

А друзі загиблого кажуть, Віталій мав останнім часом дивні передчуття.

«Друзів просив подбати про його близьких», – розповів представник БДУ Юрій Шчучко в ефірі “Настоящего времени”, – пише Газета.юа.

За його словами, всі активні члени БДУ отримували інформацію, що в Україні “перебувають люди з Сил спеціальних операцій та інших підрозділів Білорусі для їх фізичного знищення”.

«У тому числі від СБУ приходила така інформація. Говорили, щоб ми були акуратніші, тому що тут працює мережа агентів КДБ Білорусі і можливо все. Віталій просив мене подбати про близьких людей, які його оточують. У нього було дивне передчуття», – поділився Шчучко.

На смерть Шишова вже встигли відреагувати в Європарламенті. Там вважають це вбивством і що за цим стоїть Лукашенко, – пише УП.

«Ще один нічний жах. Ніхто не може почуватися у безпеці, Лукашенко вбиває власних громадян. Цього разу – в Україні», – написала німецька депутатка від “Зелених” Віола фон Крамон.

«Убивство громадянина Білорусі Віталія Шишова, керівника ГО “Білоруський дім” в Україні – це ще один акт міжнародного тероризму з боку режиму Лукашенка», – заявив литовський євродепутат Петрас Аустревічюс.

Він пригадав вбивство журналіста Павла Шеремета у 2016 році та додав, що, на його думку, за ним також стоять спецслужби Білорусі.

Нагадаємо, «Білоруський дім», яким керував Віталій Шишов допомогав опозиціонерам режиму Лукашенка, надавав політичним біженцям юридичні консультації, сприяв з пошуком роботи і житла. Лукашенко в одній із своїх розмов назвав Шишова своїм особистим ворогом.

Вчора, 2 серпня, Віталій вийшов із свого дому на пробіжку та зник.

 

 

  • 0
  • 116
Схожі новини