Працівники ДБР затримали співробітника Львівської митниці на систематичних хабарях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Працівники ДБР затримали співробітника Львівської митниці на систематичних хабарях
01 Грудня, 19:47

Працівники ДБР затримали співробітника Львівської митниці на систематичних хабарях

Працівники ДБР затримали співробітника Львівської митниці за систематичне отримання хабарів. Він вимагав від комерсантів гроші за організацію «пришвидшеної» процедури оформлення вантажів — під виглядом гуманітарної допомоги. Про це повідомили у ДБР. 

Зокрема, у травні цього року митник повідомив представнику комерційної структури про можливість сприяння у швидкому оформленні товарів під виглядом «гуманітарної допомоги» без сплати обов’язкових митних платежів. Розмір неправомірної винагороди визначав у «плаваючих» відсотках від загальної вартості вантажу.

“Однак, комерсант не «пристав на пропозицію» та звернувся до ДБР із відповідною заявою. Слідчі Бюро, у межах розпочатого кримінального провадження, задокументували декілька зустрічей у ході яких посадовець роз’ясняв бізнесмену механізм ухилення від сплати митних платежів”, — повідомляють у ДБР.

Встановлено, що у серпні поточного року митник одержав 22 тис. доларів США за безперешкодний пропуск товарів під виглядом гуманітарної допомоги на територію України без сплати обов’язкових митних платежів. Навар фігуранта склав 14% від реальної вартості вантажу.

Працівники ДБР затримали митника після отримання чергового хабаря в сумі 16,3 тис. доларів США.

Йому повідомлено про підозру за ч. ч. 3, 4 ст. 368 КК України (прохання службовою особою надати неправомірну вигоду та одержання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі).

Наразі тривають слідчі дії.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Відео