Працівники коледжу в Червонограді не допустили до роботи новопризначену директорку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Працівники коледжу в Червонограді не допустили до роботи новопризначену директорку
01 Вересня, 17:23
logo-black

Працівники коледжу в Червонограді не допустили до роботи новопризначену директорку

У Червонограді колектив одного з місцевих коледжів не допустив до робочого місця новопризначену виконуючу обов’язки директора. Як відомо, мова йде про Червоноградський гірничо-економічний фаховий коледж. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив громадський активіст Олександр Клімов.

«Сьогодні у свій перший робочий день до коледжу прибула новопризначена в.о. директора Романів Наталія Борисівна, проте жінку не впустили до робочого місця, трудовий колектив навіть не дав можливість представитись новій очільниці коледжу, зчинивши бунт та акцію під стінами закладу освіту, пообзивали нову директорку гауляйтеркою та рейдеркою», – написав він.

У коментарях до цього допису представники колективу коледжу зазначили, що їхньою єдиною вимогою є оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника закладу.

«Перш ніж писати провокативного змісту допис, варто поспілкуватись із колективом коледжу, зʼясувати законність дій щодо призначення в.о. керівника закладу департаментом освіти і науки Львівської ОВА. Єдина вимога колективу – оголосити конкурс на заміщення вакантної посади керівника закладу та провести його відкрито, прозоро, відповідно до чинного законодавства!», – йдеться у відповіді.

Окрім того, на сторінці навчального закладу у Facebook колектив розмістив пост із проханням допомогти надати розголос цій ситуації, оскільки, на їх переконання, наказ департаменту освіти і науки є незаконним.

«1 вересня в Червоноградському гірничо-економічному коледжі почався з протесту колективу, адже Департамент освіти і науки Львівської ОДА незаконно призначив в.о. керівника закладу освіти!!! Просимо надати максимального розголосу та допомоги!», – йдеться у дописі.

Водночас як розповіла LMN Наталія Романів, яку, власне, й призначили на посаду в.о. директорки, її було призначено офіційно, з метою проведення аудиту та оцінки роботи навчального закладу, а також для розробки подальшої стратегії з розвитку.

«Я приїхала з наказом від департаменту освіти та науки, який підписаний директором департаменту. Колектив закладу зібрався в той час, коли вони мали б бути зі студентами, тому що це була 8 година, і вже розпочиналися лекції, вони повинні були бути на своїх робочих місцях. Мова йде не про весь колектив, це – частина колективу. Вони вийшли на парадний вхід коледжу, не впускали мене до навчального закладу, фактично не давши мені можливості представитись чи щось сказати», – розповіла пані Наталія.

За словами новопризначеної в.о., працівники коледжу викрикували в її сторону різні образи, називали рейдеркою та гауляйтеркою, а також кричали до неї «ганьба».

«Потім вони плескали в долоні, коли я сідала в машину. Мене не допустили до мого робочого місця, хоча я маю повне право там перебувати, як виконуючий обов’язків закладу освіти. Тому я змушена була покинути робоче місце та поїхати до Львова в департамент», – додала жінка.

За словами Наталії Романів, вона отримала і погрози від працівників коледжу.

«Мені вже поступили погрози, що вночі, коли я буду повертатись додому, мені проломлять голову. Такі погрози поступили з боку працівників закладу», – зізналась вона.

Та, попри це, пані Наталія таки сподівається на те, що стосунки з колективом все ж вдасться налагодити.

«Я таки сподіваюсь, що ми знайдемо спільну мову, і мені дозволять безпосередньо виконувати мої посадові обов’язки, тому що я призначена на цю посаду офіційно, ніякого порушення законодавства немає», – зазначила виконувач обов’язків.

Директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска у коментарі LMN зазначив, що департамент вже ознайомлений з цією ситуацією і буде продовжувати діяти згідно наказу.

«Департамент завжди, якщо міняється директор, проводить аудит усієї діяльності. Також таке відбувається, коли змінюється директор. Оскільки згідно з процедурою в даному закладі неможливо було провести вибори нового директора, бо несформовані відповідні органи, департамент в межах своїх повноважень видав наказ про призначення в.о», – зазначив директор департаменту.

За його словами, на цю посаду призначили людину не з колективу, оскільки було багато скарг щодо вступу в цей навчальний заклад. Окрім цього, згідно з висновками Держаудитслужби, у цьому коледжі були зафіксовані певні порушення, такі як: завищення вартості робіт на пів мільйона гривень тощо.

«Звичайно, що на дії колективу буде відповідна реакція. Ми зустрінемось з ними, порозмовляємо, і пояснимо, що не можна стверджувати, що наказ незаконний, поки немає рішення суду. Якщо хтось незгідний з цим наказом, то він може подавати до суду, і тільки на підставі рішення суду можна стверджувати про законність чи незаконність наказу. А оскільки наказ є, його просто потрібно виконувати», – зазначив Олег Паска.

Відтак, як запевнив він, аудит навчального закладу у Червонограді  таки відбудеться, починаючи вже з наступного тижня.

До слова, колишнім директором Червоноградського гірничо-економічного фахового коледжу був Любомир Сольвар, який помер у липні минулого року. Щодо нього було порушено дві кримінальні справи за отримання хабарів. Після його смерті на посаду виконуючого обов’язків в коледж було призначено заступника з навчальної роботи Сергія Романчука.

Вікторія Михаць

Відео