Працівники психлікарні на Миколаївщині остерігаються скорочення | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Працівники психлікарні на Миколаївщині остерігаються скорочення
03 Вересня, 17:59
logo-black

Працівники психлікарні на Миколаївщині остерігаються скорочення

Вікторія Ничта

Працівники Закладської психіатричної лікарні на Миколаївщині обурені проектом рішення про реорганізацію психіатричної служби у Львівській області, яке розмістили на офіційному сайті облради. Там, зокрема, йдеться про приєднання «Закладу», який є комунальним некомерційним підприємством облради, до іншого такого підприємства – «Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні».

«Таким чином обласна лікарня стає правонаступником майна, прав та обов’язків нашої лікарні,- каже LMN в.о. головного лікаря «Закладу» Мар’ян Чудний.  – У нашій лікарні працює 457 осіб, а на лікуванні перебуває 430 пацієнтів. Боїмося, таке рішення призведе до закриття лікарні або скорочення персоналу».

Кілька тижнів тому до«Закладу» із робочим візитом приїжджала очільниця обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

«Вона була захоплена нашою роботою, позитивними змінами, які відбулися у нас за кілька останніх років, – каже працівниця лікарні Тетяна Микитка. –Маємо нові меблі, обладнання, відкрили сучасний стоматологічний кабінет. І так виходить, що тепер усе це ми повинні віддати Львову. Та й ніхто нам не каже, що буде із працівниками та пацієнтами».

Депутат Тростянецької ОТГ Ігор Соснило такі дії обласної ради називає рейдерським захопленням. Переконаний, хтось «поклав око» на приміщення психіатричної лікарні – палац Скарбека.

Натомість директор Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні Богдан Чечотка запевняє, що про закриття закладської лікарні чи скорочення працівників зараз не йдеться.

«Наразі це лише проект рішення, – каже Чечотка, – який можна обговорювати і доопрацьовувати. Я за конструктивний діалог і переконаний, що ми знайдемо вихід із ситуації, який буде позитивним, передусім, для пацієнтів та персоналу «Закладу». Буде створено робочу групу, яка напрацює документ, що задовольнятиме усі сторони конфлікту. Однак, ідея об’єднання подібних медичних закладів не є новою, нам треба  готуватися до реформи і формувати в області ефективну модель психіатрії».

Працівники «Закладу» звернулися по допомогу до депутатів місцевих рад. Приміщення психлікарні перебуває на балансі району. Щоб його передати в область, відповідне рішення потрібно буде прийняти на сесії.Голова райради Тарас Зубрицький запевнив, що районні депутати зроблять усе можливе, щоб зберегти лікарні статус юридичної особи.

На фото: Працівники психіатричної лікарні на зустрічі з депутатами райради.

Відео