Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Працівниці культури на Миколаївщині вчать англійську
17 Травня, 18:30

Працівниці культури на Миколаївщині вчать англійську

 

 Вікторія Флагман

 

15 травня у приміщенні районної центральної бібліотеки у Миколаєві відбулося підсумкове заняття проекту «Вчимо англійську разом». Він тривав майже рік.

«Ідея започаткувати такі уроки у мене виникла спонтанно, – розповіла LMN начальник відділу культури РДА Ірина Іваночко. – Я вважаю, що працівники культури повинні завжди бути в тренді. Наприклад, торік ми організували для директорів районних народних домів комп’ютерні курси. Тепер вирішили вивчати англійську. Звернулися до керівника районного відділу освіти Олега Леховича, і він нас підтримав. На реалізацію проекту ми не витратили жодної копійки, усе відбувалося на волонтерських засадах».

Протягом року англійську вивчали 19 культпрацівників району. Практично стільки ж було залучено вчителів із міських та сільських шкіл.

«Чесно кажучи, спочатку трохи боялися братися за цю роботу, – ділиться враженнями методист райвідділу освіти Леся Грабовенська. – Адже ми не звикли працювати із дорослою аудиторією. Тому на початках зголосилися лише троє учителів. Але з часом заняття ставали все цікавішими, вчителі ділилися враженнями і кількість охочих взяти участь у проекті постійно росла. Бувало, культпрацівників навчали і учні старших класів.»

Куратор проекту, вчитель англійської мови Гірського НВК Наталія Харко каже, що найважче було правильно сформувати програму.

«Нашим дорослим учням хотілося дати такі знання, які б їм пригодилися у житті», – каже пані Наталя».

«Я однією з перших стала учасницю проекту, – каже директор Миколаївської дитячої школи мистецтв Оксана Дякун. – Давно мріяла вивчити англійську хоча б на розмовному рівні, але ні часу, ні ресурсів на це не вистачало. Мені в роботі часто доводиться спілкуватися з іноземцями. І дуже некомфортно себе почувала, коли до мене зверталися, а я не могла зрозуміти, що ж від мене хочуть. Зараз я вже багато знаю і розумію. І точно не зупинюся на досягнутому».

Спочатку засновники проекту планували, що триватиме він лише рік. А вже зараз думають його продовжити і навіть зробити більш різностороннім – культпрацівники навчатимуться англійської мови, а вчителі – мистецьким азам.

60303245_290138395272433_784750289449123840_n
На фото всі учасники проекту і Ірина Іваночко з Лесею Грабовенською

Фото – автора

Схожі новини