Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Представник президента пояснив, чому воєнний стан хочуть продовжити на 3 місяці
19 Травня, 14:27

Представник президента пояснив, чому воєнний стан хочуть продовжити на 3 місяці

В Україні хочуть продовжити воєнний стан одразу на три місяці, бо перехід у контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Про це розповів представник Володимира Зеленського у Конституційному Суді Федір Веніславський.

«Ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ — це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо», — каже Веніславський.

Крім того, за його словами, є ще і юридична складова такого рішення. Так, під час затвердження воєнного стану Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в цих умовах.

«Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан», — пояснив Веніславський.

Нагадаємо, напередодні Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про затвердження свого указу, який передбачає продовження воєнного стану в Україні після 25 травня одразу на 90 днів. При цьому раніше його щомісяця продовжували на 30 днів.

Схожі новини