Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Представники громад блокували засідання ЛОДА щодо формування ОТГ (Відео)
21 Лютого, 19:31

Представники громад блокували засідання ЛОДА щодо формування ОТГ (Відео)

Сьогодні, 21 лютого Обласна міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Львівщини мала розглянути формат дискусійних шести ОТГ у різних районах та майбутньої Львівської ОТГ. Однак представники громад зірвали засідання, до Львова справа не дійшла, передає “Захід.нет”.

На засідання у сесійний зал Львівської облради, який розрахований приблизно на 100 осіб, прийшли понад 500 представників громад з різних районів. Всередину впустили усіх. Люди стояли в усіх проходах. Вони прийшли відстоювати свої ОТГ з плакатами: “Слуги народу, заберіть мафію від формування ОТГ”, “Шахтарі за Сілецьку ОТГ”, “Малехівській ОТГ бути”, “Ні, знищенню Новострілищанської ОТГ”.

На початку засідання голова міжвідомчої групи, перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський сказав, що область отримала чітке доручення від Мінрегіону якнайшвидше подати на затвердження проект перспективного плану. Крайній термін подання спливає саме 21 лютого.

Представники міжвідомчої групи встигли прийняти рішення щодо трьох дискусійних ОТГ. Зокрема, у Бродівському районі не підтримали пропозицію представників громад про утворення Заболотцівської ОТГ – її затвердили у складі Бродівської міської ОТГ.

Щодо Стрийського району міжвідомча група дослухалася до прохань міського голови Моршина. Тому три села, які раніше пропонували у складі Моршинської ОТГ, погодилися доєднати до Стрийської ОТГ.

У перспективному плані Сокальського району міжвідомча група не підтримала утворення окремої Сілецької ОТГ (з центром у Соснівці). Населені пункти затвердили у складі Червоноградської ОТГ. Це рішення збурило мешканців, які відстоювали утворення окремої Сілецької ОТГ. Активні жінки з Соснівки підійшли до столу президії з вимогою повернутися до розгляду їхнього питання. Присутні у залі підтримали їх вигуками “Ганьба!”, “Банду геть!”.

Міжвідомча група спробувала перейти до розгляду дискусійних ОТГ Миколаївського району, однак безуспішно. Через крики у залі голова Василь Лозинський закрив засідання. Пояснюючи це тим,  що неможливо працювати в таких умовах. Засідання тривало близько двох годин. До розгляду Львівської ОТГ справа не дійшла. Відтак рішення щодо формату майбутньої громади прийматиме Кабмін і Верховна Рада.

Далі ситуація переросла у стихійний мітинг. Депутати облради від “Свободи”, НРУ, “Батьківщини”, та активісти по черзі виголошували свої вимоги в мікрофон. Вимагали продовжити засідання, створити нову робочу групу без чиновників, приймати власні рішення. Крім того пропонували покликати голову ЛОДА Максима Козицького, аби він прийняв усі рішення так, як цього хочуть громади.

Ситуацію спробував взяти під контроль заступник голови ЛОДА Юрій Холод. Він навіть запропонував продовжити роботу. Однак коли порахували присутніх представників міжвідомчої групи, вже не було кворуму. Представники громад залишилися у залі, вимагаючи продовження роботи міжвідомчої групи і прийняття рішень.

  • 0
  • 2774
Схожі новини