Президент призначив начальником департаменту СБУ співучасника силового розгону Майдану | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Президент призначив начальником департаменту СБУ співучасника силового розгону Майдану
19 Січня, 10:32

Президент призначив начальником департаменту СБУ співучасника силового розгону Майдану

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України Олександра Куксу. Під час Майдану Кукса був заступником Олександра Щеголєва. Останнього на даний час обвинувачують і судять за організацію та здійснення силового штурму протестувальників на Майдані шляхом проведення антитерористичної операції в ніч на 19-те лютого 2014-го року, йдеться на офіційній сторінці Адвокатської дорадчої групи у Фейсбук.

«В засіданні 19 травня 2020 року в Шевченківському суді досліджували слідчий експеримент за участю Олександра Щеголєва. На ньому ще в якості підозрюваного Щеголєв зазначив, що в ту ніч, коли він пішов з СБУ до Київського МВС на Володимирській, 15, взяв зі собою Олександра Куксу. Цей на той час був заступником начальника головного управління СБУ в Києві та Київській області по лінії тероризму, – йдеться у повідомленні. – Як встановлено слідством, ці докази вже досліджено в суді: на Володимирській, 15, в кабінеті в.о. керівника міліції Києва Мазана тоді перебували всі представники СБУ, МВС, МНС, прокурор. Вони були необхідні, щоб ввести в дію план «Бумеранг». З Куксою включно».

Наступне судове засідання у цій справі заплановане на 28 січня 2021 року. Відбудеться о 8:30 у Шевченківському районному суді Києва на вул. Дегтярівській, 31а.

Нагадаємо, ексначальник СБУ у Києві та Київській області Олександр Щеголєв обвинувачується в організації та здійсненні силового штурму протестувальників на Майдані шляхом проведення антитерористичної операції, у тому числі її силової фази у Домі профспілок. Силовий розгін відбувався у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

 

Відео