Президент звільнив Залужного: новим головнокомандувачем ЗСУ призначено генерал-полковника Олександра Сирського | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Президент звільнив Залужного: новим головнокомандувачем ЗСУ призначено генерал-полковника Олександра Сирського
08 Лютого, 20:08

Президент звільнив Залужного: новим головнокомандувачем ЗСУ призначено генерал-полковника Олександра Сирського

Президент Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського головнокомандувачем Збройних сил України.

“Відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда. Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці. Зокрема, сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача. Він має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію. Він має також і успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції. “, — заявив Зеленський.

Про Олександра Сирського відомо, що він народився 26 липня 1965 року в росії (село Новинки, Кіржацького району, Владимирської області). 

У 1986 році закінчив Московське вище загальновійськове командне училище. У 1996 році закінчив Академію ЗСУ (оперативно-тактичний рівень). У 2005 році — Національну академію оборони України (оперативно-­стратегічний рівень). 

58-річний генерал-полковник Олександр Сирський від серпня 2019 року і до нового призначення керував Сухопутними військами Збройних сил України. За посадою він входив до складу Ставки Верховного головнокомандувача.

Відео