Про що краще мовчати у соцмережах, щоб не нашкодити військовополоненому | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Про що краще мовчати у соцмережах, щоб не нашкодити військовополоненому
13 Жовтня, 16:09

Про що краще мовчати у соцмережах, щоб не нашкодити військовополоненому

Представники ЗСУ не рекомендують розкривати особисті дані українських військових у соціальних мережах, адже це може ускладнити процес, про це повідомили у  Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Нещодавно відбулася зустріч рідних військовополонених з Львівщини з представниками Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві. Обговорювали процес повернення полонених і дії, які варто та не варто робити.

«Рідні військовополонених роблять усе можливе, щоб повернути додому своїх чоловіків, братів, татів. Вони стукають в усі можливі двері, пишуть листи та звернення. Соцмережі –  ще один популярний спосіб пошуку людей, але як повідомили у Координаційному штабі, це може серйозно нашкодити і процесу, і полоненим», – коментує нардеп з Яворівщини Павло Бакунець, який організував зустріч рідних полонених з Львівщини з Координаційним штабом.

У ГУР наголошують, що розповсюдження інформації про позивні, військову частину, місце дислокації підрозділу та навіть обставини потрапляння у полон загрожують не лише полоненому, але і його бойовим побратимам та підрозділу.

Також не варто публікувати політичні погляди, місце служби, інформацію про попередню роботу чи посаду та, навіть, подробиці з життя рідних та близьких полоненого. Маємо пам’ятати, що російські військові не дотримуються жодних правил ведення війни та не славляться добрим поводженням з полоненими, тому слід бути вкрай обережними, щоб не спровокувати ворога. 

«Окупанти теж активно моніторять наші новини, соцмережі, групи та телеграм-канали. Вони збирають інформацію та намагаються використовувати її проти нас. Якщо окупантам щось буде не до вподоби, в результаті вимоги до обміну конкретної людини можуть бути значно вищими, а сам процес максимально ускладнений. Саме тому так важливо не розповсюджувати важливу інформацію щодо військовополонених», – розповів представник ГУР.

Відео