Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Продати, щоб знищити докази: Новий Розділ та Новояворівськ ризикують залишитися без опалення (Відео)
18 Вересня, 17:08

Продати, щоб знищити докази: Новий Розділ та Новояворівськ ризикують залишитися без опалення (Відео)

Арештувати Новороздільську та Новояворівську ТЕЦ у Львівській області, передати їх в управління АРМА та дозволити продати – про це попросив прокурор на засіданні Вищого антикорупційного суду. Правники не виключають – підприємства хочуть продати, щоб знищити докази неефективного управління. Про це йдеться в сюжеті на телеканалі «112 Україна».

«Адвокати наголосили, що ТЕЦ належним чином функціонувала і забезпечувала теплом 30-тисячне місто впродовж багатьох років. І тому вельми дивним видається те, що з моменту передачі ТЕЦ в управління АРМА вона стала непридатна для ведення господарської діяльності», – зазначає журналістка «Стоп корупції» Наталія Дігтяр.

З огляду на ситуацію з ТЕЦ, Новий Розділ та Новояворівськ ризикують залишитися повністю без опалення якраз у період, коли стартує опалювальний сезон. Адвокат переконаний: АРМА хоче продати ТЕЦ, аби закрити сліди своєї непрофесійної роботи.

«Складається таке враження, що просто-напросто хочуть знищити докази того, що було неефективне управління і фактично псування майна. На даний час у нас немає ні вироку, ні визнаного факту, що хтось вчинив злочин. Це майно просто береться і відчужується невідомо куди», – заявив адвокат правничої групи «Коларес» Максим Тхорівський.

Прокурор і детектив наполягають на арешті та реалізації не лише ТЕЦ, а й підприємств «Енергія-Новий Розділ» та «Новояворівськ» в цілому, що визнано речовим доказом у сумнівній справі. Адвокати стверджують: жодних підстав для цього немає.

Як йшлося в сюжеті, дивним фактом є те, що міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов повідомляв про рішення суду задовго до його проведення і погрожував звільненням в. о. керівника АРМА, якщо рішення ухвалене не буде. Однак він не прокоментував цю ситуацію, посилаючись на щільний графік.

Станом на сьогодні електроцентралі перебувають в управлінні підприємства «Нафтогаз-Тепло», хоча ще 4 вересня рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва таке управління визнане незаконним. Адже це призначення відбувалося поза конкурсом і фактично суперечило закону про АРМА.

Нагадаємо, минулого року корумповане керівництво АРМА та колишнього голову агентства Антона Янчука відсторонили від виконання обов’язків через зрив опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі. Тоді ж колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що уряд ініціюватиме передачу Новояворівської ТЕЦ в управління компанії групи НАК «Нафтогаз». Саме цю передачу в управління суд і визнав незаконною.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини