«Продовжити утримання під вартою на три місяці»: російський суд щодо українських моряків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Продовжити утримання під вартою на три місяці»: російський суд щодо українських моряків
18 Липня, 07:46

«Продовжити утримання під вартою на три місяці»: російський суд щодо українських моряків

Лефортівський суд Москви задовольнив клопотання слідчих ФСБ і продовжив арешт до осені всім 24-м військовополоненим українським морякам.

«Продовжити термін утримання під вартою на три місяці», – йдеться в постанові суду.

 

«Жодне клопотання захисту в чотирьох судових засіданнях про залучення копій наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким українські військовополонені моряки повинні бути негайно звільнені, задоволено не було», – написав адвокат Микола Полозов в Facebook.

Тримання Росією під вартою моряків є грубим та триваючим порушенням суверенного імунітету, яким користуються як судна, так і військовослужбовці.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти рішення Московського суду про продовження незаконного тримання за гратами до 24 жовтня 2019 року 24 українських військовослужбовців, які були захоплені Російською Федерацією в Чорному морі 25 листопада 2018 року. Сьогоднішнє рішення Московського суду є черговим порушення Росією міжнародного права та ще більше загострює спір між Росією і Україною», – зазначили в міністерстві.

Продовження арешту моряків – це спроба Кремля тиснути на Володимира Зеленського перед парламентськими виборами.

Про це заявив Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю Голосу Америки.

«Затримання моряків було незаконним з самого початку, і вони мали бути звільнені одразу. Їх атакували в міжнародних водах і незаконно захопили. Їх треба повернути до сімей якомога швидше. Я переконаний, що президент Путін і Росія використовують моряків і питання з російськими паспортами для того, щоб створити тиск на Зеленського і нашкодити його передвиборчим перспективам. Але я не думаю, що це спрацює. Українці мають свою думку щодо свого вибору. Вони також розуміють, що такий тиск Росії не зможе перемогти Україну», — додав Волкер.

 

Справу українських полонених моряків можуть направити до суду в серпні, а вирок їм можна очікувати восени. Вже після цього їх ймовірно звільнять.

Про це заявив адвокат Ілля Новіков у коментарі «Громадському».

«Серпень — справа в суді, вересень — початок процесу, жовтень, листопад — вирок. Це, звісно, моя прикидка, все може затягнутися, але поки оцінюю терміни так. Не розраховує на обмін моряків на головреда “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського, побічно ці процеси можуть впливати одне на одного, оскільки йдуть паралельно в часі. Основний сценарій звільнення моряків — після вироку. Росія розуміє, що це проблема і її треба вирішувати якнайшвидше. Після Трибуналу вони різко пришвидшили слідство і закінчили його менш ніж за 2 місяці. Так чи інакше моряків скоро віддадуть, але можливо не так швидко, як ми хочемо», — сказав адвокат.

Адвокат моряків Микола Полозов каже, що є кілька варіантів звільнення.

Про це він сказав у коментарі “Громадському”.

«Обміни, як такі, взагалі не передбачені. Нікого, як у фільмі на мосту, міняти не будуть. Можливі взаємні звільнення за різних процесуальних підстав з одного і з іншого боків. Є кілька процесуальних варіантів звільнення, які можна реалізувати в один день. Список обміну – це спрощене найменування переліку ув’язнених в обох країнах. Кожного звільнятимуть з кожного боку за індивідуальними схемами. Оскільки у всіх різні стадії, різні органи і т.д. Влада РФ намагається залишити собі місце для політичного маневру і контролю ситуації, оскільки якщо остаточне політичне рішення не було б прийняте до 24 липня, моряків довелося б звільнити з-під варти у зв’язку із закінченням терміну. А якщо не домовляться до цього часу? Всього тиждень залишається. Тому і продовжують, щоб тримати все під контролем», – заявив Полозов.

Кремль заперечує проведення переговорів з Україною про обмін 24-х військовополонених українських моряків.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Ні, переговорів про обмін українських моряків не ведеться. Це питання фігурувало в розмові глав держав, це питання на порядку денному», – додав Пєсков.

Омбудсмен Людмила Денісова запропонувала російській стороні звільнити українських моряків під особисте зобов’язання.

Про це вона написала на сторінці у Facebook.

«Безумовно залишаються інші формати звільнення моряків з-під варти. Зокрема, таке право має слідчий, і якщо будуть домовленості та політична воля – це станеться. У кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або поручителя. Я, як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, запропонувала своє таке зобов’язання про забезпечення участі наших військовополонених у попередньому досудовому розгляді, якщо таке буде», – написала Денісова.

 

Фото: Обозреватель

Відео