Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Прокол діаметром пів сантиметра: львівські урологи провели першу перкутанну міні-операцію (Відео)
30 Березня, 18:36
logo-black

Прокол діаметром пів сантиметра: львівські урологи провели першу перкутанну міні-операцію (Відео)

Урологи Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті та клініки “UROSVIT” Василь Матвіїв і Андрій Подебрий успішно здійснили перкутанну міні-операцію по видаленню каменю з нирки. Це перша операція, яку провели за допомогою нового обладнання: міні-нефроскопа та потужного гольмієвого лазера німецьких виробників.

Діаметр проколу для роботи міні-нефроскопом під час операції лише 16,5 Fr (приблизно 5 мм), тоді як діаметр звичайного нефроскопа – 26-28 Fr (приблизно 1см).

«До нас звернувся 36-річний пацієнт, який цілий рік страждав від больового синдрому. У нього у нирці виявили камінь розміром 2 сантиметри. Цей пацієнт нам добре підходив для перкутанної міні-операції. Адже вона ідеально показана для операцій з видалення твердих каменів, розмір яких 2-3 сантиметри, а також у випадках, коли анатомічні особливості будови нирки є ризиковані для проведення звичайної операції. От 16 березня ми прооперували цього пацієнта. Усе пройшло успішно», – розповідає LMN лікар Василь Матвіїв.

Використання цих новинок дозволяє мінімізувати травмування, а тому зменшує ризик кровотечі, період загоєння рани, час перебування пацієнта в стаціонарі. У більшості випадків не вимагає залишати нефростомічний дренаж з місця проколу, що є обов’язковим при звичайних перкутанних операціях.

Консультація уролога, УЗД

Адреса: м. Львів, вул.Огієнка,3 (на території “Залізничної лікарні”).

Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.

Фото: Facebook

Схожі новини