Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Прокуратуру Львівської області очолила 33-річна Ірина Діденко
15 Жовтня, 13:00
logo-black

Прокуратуру Львівської області очолила 33-річна Ірина Діденко

Юлія Швидко

Сьогодні у прокуратури Львівської області з’явився новий керівник – 33-річна Ірина Діденко. Зранку відбулося її офіційне призначення. Представлення пройшло у закритому режимі, без участі журналістів. Про те, що Львівщина отримала нового прокурора, люди дізналися з Facebook – інформація з’явилася на сторінці «Антикорупційного моніторингу Львівщини». Там посилаються на власні джерела.

У прес-службі прокуратури наразі  не коментують інформацію про це призначення.

«Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка обіцяв, що керівників обласних прокуратур будуть вибирати на відкритих конкурсах. Натомість при призначенні нового прокурора Львівщини ми не побачили обіцяної прозорості. Навіть представлення Діденко відбулося у закритому режимі, – говорить LMN львівський правозахисник та юрист Андрій Петришин. – Про нову прокуроршу відомо мало. Боюся, аби їй не забракло досвіду провести якісні зміни у нашій прокуратурі. Для цього треба звільнити усі старі кадри – від найменшого до найбільшого. Інакше нічого не зміниться. Уже через два-три тижні ми зможемо дати першу оцінку діяльності нового прокурора».

Ірина Діденко народилася у Немирові Вінницької області. В органах прокуратури працює 11 років. Спочатку Діденко була у прокуратурі Івано-Франківської області, згодом зайняла посаду прокурора відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції в Генеральну прокуратуру України.

До неї прокуратуру Львівської області очолював Юрій Квятківський. Його трирічній діяльності на цій посаді більшість львів’ян дає негативну оцінку.

«Після звільнення Квятківського у працівників прокуратури у голосі та в поведінці відчувався тремор: кого призначать? Тремтіння б збільшилося, якби призначили когось не з прокуратури. Так вони вже трішки заспокоїлися: своя людина по фаху, хоч і з Києва, – додає Андрій Петришин. – Президент Зеленський обіцяв «цнотливого прокурора». Але ж в українській прокуратурі таких нема. За роки роботи у цій сфері люди або встигли себе заплямувати, або ж прославилися бездіяльністю».

Фото: Facebook

Схожі новини