Проросійській активістці у Львові плюнули в лице | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Проросійській активістці у Львові плюнули в лице
09 Травня, 14:59
logo-black

Проросійській активістці у Львові плюнули в лице

Роман Матвіюк

Сьогодні, 9 травня, у Львові відбулися заходи до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Люди прийшли покласти квіти до могил радянських військових.

Ще перед 9.00 на площу приїхали понад сто правоохоронців – з різних районів області. Патрульні стоять по периметру на площі, біля кожної могили.

Потрохи сходяться ветерани. Їх небагато – близько 10 осіб. Прийшли разом з друзями, знайомими та членами Львівської міської ветеранської організації.  З ними – проросійська активістка Інна Іваночко. Вона – керівниця гуманітарної групи «Українського вибору» Віктора Медведчука, відома антимайданівськими висловами.

 

 

 

Поруч гурмуються молодики з націоналістичних організацій – «Свободи» та ГО “Сокіл”. Дехто в капюшонах та балаклавах. Тримають в руках портрети загиблих від рук фашистів воїнів.

 

 

Після покладання квітів Іваночко дає інтерв’ю журналістам. В той момент до неї підбігає молодик, плює їй в лице і тікає геть. Його наздоганяють правоохоронці, складають протокол.

 

 

 

Молодики підходять до ветеранів, заводять розмову щодо Другої світової війни, питають, чи, на їхню думку, варто відзначати 9 травня.

«Хлопці, та що ви ходите за нами, підсміхаєтеся тут. Дай Боже, щоб в Україні поскоріше війна закінчилася і ви ніколи там не були і не бачили на свої очі, як гинуть люди,  – свариться літній чоловік з нагородами на піджаку. – Та дайте нам поговорити собі спокійно, згадати минуле. Ми ж з деякими побратимами цілий рік не бачилися».

 

 

Дівчата з групи реагування з Нацполіції втручаються у такі розмови, намагаються не допустити конфлікту.

Ветерани кажуть журналістам, що їм дуже прикро, що не горить вічний вогонь.

 

«Влада не знайшла гроші, щоб запалити на кілька хвилин цю свічку. Або забула чи не подумала. Чесно – дуже образливо. Не за себе, а за тих, хто загинув і тут похований», – каже LMN  ветеран Олексій Тюмбель.

 

Меморіальні заходи сьогодні відбувалися і на Марсовому полі.  Там юрба молодиків закидала яйцями пам’ятний знак з радянською символікою, куди представники ветеранських організацій клали квіти.

 

Фото: Роман Матвіюк

Основне фото: Гал-Інфо

Відео