Протести не допомогли: з 1 травня прикордонники штрафуватимуть за відсутність спецдозволів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Протести не допомогли: з 1 травня прикордонники штрафуватимуть за відсутність спецдозволів
30 Квітня, 16:22

Протести не допомогли: з 1 травня прикордонники штрафуватимуть за відсутність спецдозволів

Відзавтра, 1 травня, прикордонники почнуть перевіряти наявність дозволів на проживання, пересування, провадження робіт тощо, у межах прикордонної смуги, визначеної законодавством. Про це повдіомляє TV21 Унгар.

«Постановою Кабінету Міністрів було внесено зміни про те, що жителі прикордонної смуги в межах 5-ти кілометрової зони потребують дозволи на проживання та пересування у прикордонній смузі.

Тобто всі жителі, які проживають на цій території, або інші особи, які будуть здійснювати в’їзд у прикордонну смугу, згідно з постановою Кабінету Міністрів, повинні отримати дозвіл», – зазначив заступник голови Ужгородської РДА Віталій Дупин.

У прикордонній службі пояснюють, що варто розрізняти контрольований прикордонний район і прикордонну смугу.

За їхніми словами, до контрольованого району належать усі населені пункти без виключення, тобто міста, села і селища, дороги державного значення, а також облаштовані місця масового відпочинку. Відтак у разі перевірки достатньо мати документ, який посвідчує особу. Вся інша місцевість, як от сільська дорога, ліс, дороги та інші локації за межами населених пунктів – це прикордонна смуга. Саме для відвідування цих місць потрібен дозвіл.

«Особа, яка планує перебувати у прикордонній смузі, навіть із тим, щоб збирати гриби, ягоди, випасати тварин, можливо, шукати зниклу тварину, вона має мати такий дозвіл. Водночас якщо людина планує транзитну подорож, але не має на меті виходити з машини, до прикладу на узбіччі, то дозвіл необов’язковий», – зазначили прикордонники.

У Держприкордонслужбі додають, що дозволи повинні отримувати як фізичні особи, так і юридичні особи, які перебуватимуть саме у прикордонній смузі. Для мешканців такий дозвіл потрібно отримати раз, далі він буде діяти на постійній основі. Водночас для юридичних осіб дозвіл буде дійсним 1 рік.

Додамо, для маломобільних осіб, людей похилого віку, а також для інших вразливих верств населення на Закарпатті розробили спрощений алгоритм подачі заявок для отримання дозволу.

Прикордонники наголошують, дозвіл потрібен усім особам без винятку, які планують подорожувати Закарпаттям. Також пропуск треба оформити неповнолітнім особам, у разі відвідування прикордонної смуги без наявності дорослих. Заявка на отримання дозволу подається одним із батьків.

З 1 травня у разі відсутності необхідного дозволу на правопорушника складуть адміністративний протокол та накладуть штраф.

Відео