Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Протиаварійні роботи в костелі Св. Миколая завершено
31 Січня, 09:47
logo-black

Протиаварійні роботи в костелі Св. Миколая завершено

Щоб ліквідувати наслідки пожежі та провести протиаварійні роботи в костелі Св.Миколая в Києві витратили понад 21 мільйон гривень. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив адвокат Масі Найєм.

«Протиаварійні роботи в костелі Св. Миколая у Києві завершено. Це сталось сьогодні, 31 січня 2022 року. Всі роботи були сплачені за гроші благодійників. Вартість всіх робіт та послуг – 21 546 802,90 грн.», – написав він.

Нагадаємо, костел Св. Миколая був пошкоджений під час масштабної пожежі 3 вересня 2021 року. Зокрема тоді вогонь знищив унікальний орган 1979 року створення. Після пожежі низка українських бізнесменів зголосилися допомогти у відновленні пам’ятки. Зібрані ними кошти витратили на проведення протиаварійних робіт, які зробили фахівці ТОВ “Укрспецреставрація”.

kostel3
Так костел виглядав після пожежі

«Окрім того, бізнес створив БО «ФОНД КОСТЕЛУ СВ. МИКОЛАЯ», на якому ще залишилось трішки більше 8 млн. грн. Детальніше про ці гроші і куди вони підуть напишу згодом», – додав Масі Найєм.

Як розповідав раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, найближчим часом мають взятися за реставраційні роботи, оплатити які має держава. “Вірю, що до 1 червня 2022 року, дати передачі костелу в користування парафії Св. Миколая, ми завершимо не тільки протиаварійні, а й реставраційні роботи”, – запевнив міністр.

Водночас питання відновлення концертного органу, який такий єдиний був на всю столицю, залишається відкритим. Той, що згорів ремонту не підлягає, а новий, за підрахунками директорки Національного будинку органної та камерної музики Тетяни Стахурської, коштує близько 2-3 млн. євро.

kostel2
Так костел виглядає зараз
kostel-2
Схожі новини