Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Провів за ґратами 16,5 років: суд звільнив довічно ув’язненого львів’янина Володимира Панасенка
25 Травня, 14:28

Провів за ґратами 16,5 років: суд звільнив довічно ув’язненого львів’янина Володимира Панасенка

У зв’язку з хворобою Вінницький апеляційний суд звільнив від довічного позбавлення волі та подальшого відбування покарання львів’янина Володимира Панасенка. Він перебував у в’язниці 16 з половиною років. Про це повідомило Суспільне.

Як розповіла журналістам адвокатка, дочка Володимира Тетяна Панасенко, батько має важку хворобу. Яку саме — не розголошує. Своєї вини за злочин чоловік за цей час не визнав і, якщо дозволить здоров’я, боротиметься далі, зокрема, щоб з його імені зняли обвинувачення у злочині, якого він не скоював, але відсидів, розповідає Тетяна. Але, за умови, що це дозволить здоров’я батька.

За ґратами Володимир Панасенко опинився у 2006 році. 27 листопада його затримали й звинуватили у тому, що він є замовником замаху на життя свого ділового партнера — директора львівського ринку “Шувар” Романа Федишина. Його автомобіль було підірвано. Сам Федишин у цей час був на відстані та отримав легкі тілесні ушкодження. Втім, внаслідок вибуху загинула випадкова перехожа – 14-річна школярка. 2008 року Апеляційний суд Львівської області та 2009-го Верховний Суд України засудили Панасенка до довічного позбавлення волі.

Аби довести, що батько не скоював того, у чому його звинуватили, дочка Володимира Тетяна Панасенко здобула фах юриста. За роки ув’язнення у Володимира Панасенка померла мама, одружився син, народився онук, з яким він навіть ще не бачився.

“Я не можу розголошувати, це медичні дані. Його хвороба входить до переліку хвороб, які дають підстави для звільнення — це захворювання органів дихання з легеневою недостатністю третьої стадії. Судово-медичні експерти наголосили на тому, що, перебуваючи у місцях неволі, його стан буде погіршуватися і становить загрозу для життя. Своїм рішення апеляційний суд повернув мені віру в українське правосуддя. Таким кожним судовим рішення буде повертатися довіра громадян до нашого правосуддя. Справедливість можна знайти в Україні. Їхати у Францію чи Страсбург не потрібно”, — каже Тетяна.

У 2021 році до Вінницького міського суду Тетяна подала клопотання про звільнення Володимира Панасенка від подальшого відбування покарання у зв’язку з хворобою. 2022-го — суд клопотання відхилив. Подали скаргу до апеляційного. 23 травня 2023 року — рішення схвалили.

Схожі новини