«Прибіжиш останнім – тобі аплодуватиме цілий стадіон…» – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Прибіжиш останнім – тобі аплодуватиме цілий стадіон…»
01 Листопада, 12:47

«Прибіжиш останнім – тобі аплодуватиме цілий стадіон…»

Софія Козаренко

Українська збірна на Іграх Нескорених завоювала 20 медалей, це на 6 більше, ніж минулого року. А в загальнокомандному заліку наші спортсмени посіли п’яте місце із 18-ти країн.Представники Львівщини доповнили українську скарбничку чотирма нагородами.

У Сергія Шимчака – командне золото зі стрільби з лука, а в Богдана Оксентюка – золото у бігу та срібло і бронза у плаванні. Враженнями від поїздки до Сіднею чоловіки поділилися із Львівською Мануфактурою Новин.

Медаль далася важко, насамперед психологічно. Були деякі нюанси після кваліфікаційного раунду, але то таке. У мене перший постріл пішов вправо, однак поправився. Впоралися усією командою (до складу команди окрім Серія Шимчака входять Майя Москвич та Андрій Усач).

На Іграх Нескорених була мегапозитивна атмосфера. Діаспора зустріла майже як вдома, з нами спілкувалися українською мовою. Але в мене тепер з’явився «пунктик» – буду вчити англійську, – каже Сергій Шимчак.

Богдан Оксентюк каже, що більше готувався плавання, адже розумів, що суперники там серйозні – троє сильних українців, австралійці, британці. Змагання із легкою атлетики для нього були простішими.

До турніру з плавання я готувався зі своїм товаришем з команди Володимиром Королем. Наші тренування відбувалися у вигляді спарингів – ми плавали на швидкість. Тому у нас був спортивний інтерес позмагатися між собою і в Австралії. Нам це вдалося, у мене медаль на дистанції 50 м, у нього – на 100 м.

Ігри Нескорених дуже допомагають у реабілітації військових. Дуже багато людей, які отримали поранення або мали ампутацію, сформували для себе таку установку, що вони неповноцінні і не знають як жити далі, – ділиться Богдан.

Натомість, переконані призери, за допомогою спорту можна довести собі та показати іншим військовослужбовцям, що життя не завершується.

На Іграх Інвіктус учасник може не посісти призове місце, навіть подолати дистанцію останнім, але йому аплодуватиме цілий стадіон, йому тиснутимуть руки та казатимуть, що він герой, – додав Богдан.

Відео