Прикордонники виявили 79 підроблених сертифікатів про вакцинацію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Прикордонники виявили 79 підроблених сертифікатів про вакцинацію
12 Лютого, 10:25

Прикордонники виявили 79 підроблених сертифікатів про вакцинацію

З початку року прикордонники Львівського загону, під час оформлення громадян на в’їзд в Україну, виявили 79 недійсних сертифікатів про вакцинацію. Найбільше таких випадків  в пунктах пропуску «Краківець», «Рава-Руська» та «Шегині». Про це повідомляє пресслужба Західного регіонального управління Держприкордонслужби.

В пунктах пропуску прикордонники перевіряють документи про негативний результат тестування або одужання від хвороби, а також COVID-сертифікати, що підтверджують вакцинацію громадян.

«Для цього в пунктах пропуску на державному кордоні охоронці держрубежу використовують електронні пристрої з програмним забезпеченням SafeBorder. Для здійснення перевірки прикордонники сканують приладом QR-код наданого громадянами сертифікату та отримують на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа», – йдеться в повідомленні.

Додамо, що особам, які використовують підроблені документи загрожує штраф або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років. Крім того, досудові розслідування встановлюють злочинців, які виготовляють та продають фальшиві сертифікати.

Відео