«Приміщення пустує»: батьки малят на Миколаївщині добиваються відновлення дитячого садка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Приміщення пустує»: батьки малят на Миколаївщині добиваються відновлення дитячого садка
02 Травня, 19:23
logo-black

«Приміщення пустує»: батьки малят на Миколаївщині добиваються відновлення дитячого садка

Мешканці села Держів Миколаївського району добиваються, аби у них знову запрацював дитячий садок, який припинив роботу в 1998 році. Відтоді батькам доводиться  возити дітей у дошкільний заклад в селі Київець, що за 7 км від Держева. Але там також місць небагато. Зараз у Держеві налічується 96 дошкільнят.

«Наш садочок уже 22 роки не працює. У приміщенні, де він був раніше, в один час поселилася сільська рада та бібліотека. Тепер вони перебралися в новобудову, а приміщення садка пустує. Воно у доброму стані, дах поміняний, – розповідає LMN Андрій Марцюняк з Держева, батько 4-річної дівчинки. Він заснував ГО «Фундація свідомого покоління», яка виступає за відновлення дитячого садка. – Але наша проблема досі залишається невирішеною. Керівництво району покриває місцевих керівників, а до чиновників обласної ради неможливо потрапити на прийом. Тендери на різноманітні будівельні роботи здебільшого виграє одна і та сама фірма, та виконує роботи за удвічі завищеними цінами».

Активіст зазначає, що батьки 30 дітей возять у сусіднє село. Інші ж змушені залишатися без роботи.

«У Київець возять своїм транспортом, куди дороги, звісно, ж немає, – додає Андрій Марцинюк. – Є виготовлена проєктно-кошторисна документація, де вартість робіт – 8,1 мільйонів гривень. У тих документах зазначено, що дитячий садок передбачений лише на 20 дітей. Вважаємо, що така сума занадто висока і можна виконати роботи з реконструкції значно дешевше. Будівля збережена, там лише треба провести ремонт. Проєкти, що подавались на конкурс фонду ДФРР, не відбираються комісією, можливо, саме з причини такої вартості. З кінця листопада минулого року ми стукаємо у всі двері, але поки не маємо результату. Народний депутат від нашого округу не реагує. Львівська обласна рада теж. Мовчали й в ЛОДА, коли головою був Маркіян Мальський. Перед карантином нас на прийом запросив заступник теперішнього голови ЛОДА Юрій Холод. Але через карантин зустріч перенесли. Надіємося, що нас таки почують і хоча би з вересня дітки зможуть відвідувати садок».

Фото: надані Юрієм Марцюняком

Відео