Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Приїжджають вночі та вимикають фари”: львівське сміття виявили в Жидачеві
29 Травня, 12:35

“Приїжджають вночі та вимикають фари”: львівське сміття виявили в Жидачеві

Учора, 28 травня, в ефірі програми “Говорить великий Львів” прокурорка Львівщини Ірини Діденко розповіла, куди насправді вивозять львівське сміття. За її словами, на території області немає можливості для захоронення чи переробки всього обсягу відходів. Відповідно, з бюджету міста минулоріч виділили близько 300 млн грн додаткових коштів на вивезення їх за межі регіону. Цьогоріч вже освоєно близько 70 млн грн. Щодня понад 15 вантажівок вивозять сміття з міста.

Згідно з договором, сміття мали вивозити на офіційні полігони на Київщині. Насправді ж непотріб заїхав не так далеко й неофіційно.

“Останні 5 місяців ми спостерігали за тим, що насправді відбувається з львівським сміттям. Згідно з документами, воно мало їхати в Київську область на офіційний полігон, а насправді приїхало в Жидачів. Директор комунального підприємства завозив техніку вночі. Вони вирили котлован, викинули сміття і засипали. Усе це на ділянці сільськогосподарського призначення. На ранок – наче родючий ґрунт, нічого не видно. Жителі нічого не знають. Фінансується це все з податків львів’ян і дофінансовується витратами на транспортування», – каже Ірина Діденко.

Наразі на цій ділянці триває огляд. Екологи встановлюють наслідки забруднення земель та навколишнього середовища.

“Ми не побачили жодної вантажівки, яка б приїхала за призначенням. Скрізь їздять, але не туди, де треба. Найдальше заїхали в Коростень, що в Житомирській області. За тим, як це все відбувалося, можна фільм знімати. Вночі приїхали 17 машин сміття. Всі конспіруються – вимикають фари, спілкуються по рації. Для того, щоб ніхто не здогадався, що туди вивезли львівські відходи, вони в смітті розривають котлован, висипають львівське сміття, а тоді засипають коростенським. Таких фактів дуже багато», – додає прокурорка.

Наразі зібрали достатньо доказів для повідомлення про підозру керівнику комунального підприємства Жидачівського району за забруднення або псування земель. Окрім цього, тривають обшуки в перевізників та міськраді.

Під час слідства з’ясовуватимуть суми зайво витрачених бюджетних коштів на перевезення сміття, встановлюватимуть всіх причетних осіб до привласнення бюджетних коштів та забруднення земель й природи Львівщини.

98463364_2562511964022070_738921974788521984_o

Додамо, з 1 липня 2019 року повноваження з вивезення твердих побутових відходів повернулись до міської ради Львова від Львівської облдержадміністрації. ЛОДА вивозила сміття з міста з кінця червня 2017 року.

Фото: Ірини Діденко.

Фото основне: khm.depo.

Схожі новини