Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Призначення Зеленського: “справа Богдана”, новий заступник глави АП та помічник
28 Травня, 21:54

Призначення Зеленського: “справа Богдана”, новий заступник глави АП та помічник

Президент України Володимир Зеленський зробив два нових кадрових призначення. Поруч з тим, дискусія навколо призначення головою Адміністрації президента Андрія Богдана перейшла у судову площину.

 

Президент Володимир Зеленський призначив заступником глави Адміністрації президента Олексія Гончарука.

Гончарук є керуючим партнером юридичної фірми Constructive Lawyers. Обіймав посади голови третейського суду в «Союзі інвесторів України», а також заступника генерального директора ТОВ «Перша українська індустріально-інвестиційна компанія». У 2015 році очолив Офіс ефективного управління (BRDO), що є проектом Міністерства економіки, Світового банку та уряду Канади. Також був радником першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва. Є членом політичної партії «Сила людей».

 

Іншим указом Зеленський призначив своїм позаштатним радником виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера в Україні Олега Устенка.

Устенко є відомим експертом-економістом, кандидат економічних наук. Магістр Гарвардського університету та університету Brandeis. Виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера, що займається економічними дослідженнями країн, що розвиваються. Консультував уряди України та  країн СНД з питань економічної політики, а також кандидата Зеленського.  Також Устенко є директором Центру світової економіки і міжнародних відносин Національний академії наук України.

 

Поруч з тим, до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшло дві позовні заяви про визнання протиправним та скасування призначення Андрія Богдана.

Заяву подано громадською організацією “Громадський люстраційний комітет”.

 

Призначення Богдана прокоментували у Адміністрації президента.

 «Ми фахівці в інформаційній політиці, але крім цього є реальне управління процесами. Ми розуміємо, що крім Богдана людини, якій довіряє президент, немає більше в команді. Тому був призначений Богдан. Ми розуміли, що буде скандал. Але ми вибрали шлях, що краще нехай буде скандал, ніж тут все завалиться. Плюс наша позиція, що він не порушує закон. Нехай подають до суду, і суд вирішить», – заявив в інтерв’ю НВ заступник голови Адміністрації президента Кирило Тимошенко.

 

Деяку інформацію, що поширювалась у ЗМІ, прокоментували у США. Спецпредставник США щодо України Курт Волкер спростував чутки, що він рекомендував Зеленському не призначати Богдана.

«Ми дали чітко зрозуміти, що він має приділити увагу питанню довіри до нього. Ми не давали конкретних порад щодо окремих осіб. Ми сфокусувались на політичних питаннях», – заявив Волкер.

 

Фото: Громадське

Схожі новини