Психлікарню у Миколаївському районі хочуть ліквідувати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Психлікарню у Миколаївському районі хочуть ліквідувати
16 Жовтня, 13:10
logo-black

Психлікарню у Миколаївському районі хочуть ліквідувати

Вікторія Ничта

До LMN звернулися працівники Львівської обласної психіатричної лікарні «Заклад», що в однойменному селі Миколаївського району. Кажуть, їх можуть залишити без роботи.

«Заклад» – комунальне некомерційне підприємство Львівської облради.

«Обласні чиновники розробили проект рішення про реорганізацію психіатричної служби у Львівській області, – розповідає в.о. директора психлікарні «Заклад» Мар’ян Цудний. – «Заклад» хочуть приєднати до обласної клінічної психіатричної лікарні. Розуміємо, що це означає: нашої лікарні як юридичної одиниці вже не буде. І нема ніякої гарантії, що згодом її взагалі не закриють, а красиве приміщення – палац Скарбика – не піде «з молотка». А те, що 457 людей втратять роботу, – нікого хвилювати не буде. Як і доля 430 пацієнтів, які зараз у нас лікуються».

Лікар розповів, що минулого тижня у закладській лікарні відбулися громадські слухання щодо цього об’єднання. Прийшло понад 100 її працівників. Виступили категорично проти.

«Приїхала і директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, – продовжує Цудний. – Запевняла, що такий проект має покращити якість медичного обслуговування після впровадження другого етапу медичної реформи. Запевнила, що жодного працівника не буде звільнено. Але далі розказувала про те, що стаціонарна допомога – зараз найбільш затратна галузь медицини, що занадто багато коштів йде на заробітну плату. І що у психлікарнях нашої області забагато ліжок. То хіба не до скорочення все підводиться –  як працівників, так і пацієнтів?» .

Мар’ян Цудний намагався переконати обласне керівництво у тому, що лікарні треба дати можливість вступити у другий етап медичної реформи як окремій самодостатній одиниці. Та ті не погоджувалися.

«Якщо у лікарні не буде керівника, логічно, ліквідують і адмінчастину. Навіть ходять чутки про те, що планується і ліквідація харчоблоку. А це вже майже 50 людей залишаться без роботи. Куди їм іти, за що жити далі. Один вихід, їхати на заробітки», – додає працівниця лікарні Тетяна Микитка.

Зрештою працівники закладської лікарні одноголосно прийняли резолюцію про відкликання запропонованого департаментом проекту рішення. Чи збережуть заклад як окрему юридичну одиницю, депутати вирішуватимуть вже на наступній сесії.

Фото: Вікторія Ничта

Фото (основне): Миколаївські вісті

Відео