Психіатр Олег Березюк розповів, які ранні та пізні симптоми розладів, що зумовлені стресом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Психіатр Олег Березюк розповів, які ранні та пізні симптоми розладів, що зумовлені стресом
07 Вересня, 18:00
logo-black

Психіатр Олег Березюк розповів, які ранні та пізні симптоми розладів, що зумовлені стресом

2,5 роки в Україні триває повномасштабне вторгнення росії. Щодня ми стаємо свідками травматичних подій. Обстріли, повітряні тривоги, загибель цивільних та військових внаслідок воєнних дій – це події, які ми не обирали, однак ми повинні навчитись жити і підтримувати своє ментальне здоровʼя у цих умовах. 

4 вересня росіяни вчинили черговий терористичний акт на території Львівської області. Семеро людей загинули, десятки постраждали.  В етері програми «Погляд з Хмарочоса» лікар-психіатр та керівник напрямку психологічної реабілітації Національного реабілітаційного центру Unbroken Олег Березюк пояснив, що після прожиття таких трагедій найважливішою для людини є комунікація. 

«Комунікація дуже важлива, адже будь-яка травма, яка призводить до стресу має властивість ізолювати людину. Їй природньо не хочеться нікуди йти і ні з ким розмовляти, є гарна метафора, що травматична ізоляція є поцілунком смерті. А це і є ціль ворога. Найважливіше – це комунікувати, розмовляти і говорити. Не має значення чи ви прийдете поговорити про те, що турбує до психолога, священника, друга, керівника чи батька – це в будь-якому випадку спрацює. Людина – істота суспільна, тому ознакою ментального здоровʼя є суспільний інтерес бути один з одним», – наголошує Олег Березюк. 

Стрес може породжувати багато симптомів, які можуть сигналізувати про те, що людині потрібна допомога фахівця. 

«Зараз вже люди почали відчувати дію симптомів, які їх лякають і запрошують до лікарів. Одним з таких пізніх симптомів розладів повʼязаних з переживанням гострого чи хронічного стресу є втрата сну. 

Коли люди перестають спати, вони йдуть до лікаря, однак це не ранній симптом. З ранніх можемо виокремити погане засинання, важке прокидання, тривога, підозрілість, втома, апато-астенічний синдром. Апатія – це небажання щось робити, астенія- це неспроможність щось робити. Вони є основними симптомами стресового розладу»,- пояснює пан Олег. 

Детальніше про те, як впоратись з цими симтомами та що таке «культура миру» та «культура війни» – дивіться в етері нашої програми «Погляд з Хмарочоса» на ютуб-каналі LMN.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео