Уряд запустив пілотний проєкт надання медико-психологічної підтримки ветеранам і ветеранкам, які мають розлади внаслідок вживання психоактивних речовин, включно з алкоголем. Держава оплачуватиме комплексні послуги для відновлення здоров’я та повернення до повноцінного життя, повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.
Проєкт передбачає:
-
доступ до мультидисциплінарної допомоги — медичної, психологічної, психіатричної та соціальної;
-
створення єдиної системи надання таких послуг та впровадження ефективних методик лікування й супроводу;
-
підвищення обізнаності родин ветеранів щодо розладів залежності та шляхів підтримки.
Супровід проходитиме у три етапи:
-
Стаціонарний (30 днів) – комплексна допомога, включно з індивідуальною та груповою психотерапією, роботою з соціальним працівником, фізичною активністю та фармакологічною підтримкою.
-
Амбулаторний (30 днів) – індивідуальна та групова психотерапія один раз на тиждень.
-
Довготривалий амбулаторний (280 днів) – групова терапія один раз на тиждень для закріплення результатів і профілактики рецидивів.
Надавати послуги зможуть заклади будь-якої форми власності та фізичні особи-підприємці з відповідним кадровим і технічним потенціалом. Мінветеранів компенсуватиме витрати на надання таких послуг.
«Наслідки війни — це не лише фізичні поранення, а й глибокі психологічні травми. Без підтримки вони можуть призвести до залежностей, соціальної ізоляції та втрати життєвих орієнтирів», – наголошують у Міністерстві.
Деталі щодо участі у програмі та умов для надавачів послуг повідомлять додатково.
Нагадаємо, що у Львові проходить збір макулатури задля підтримки Збройних Сил України. Приймають, зокрема, видання з радянсько-російськими наративами. Акцію організовують працівники Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка”, до якої долучилась Львівська Муніципальна Бібліотека.