ПЦУ з 1 вересня переходить на новий календар | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
ПЦУ з 1 вересня переходить на новий календар
24 Травня, 14:55

ПЦУ з 1 вересня переходить на новий календар

Православна церква України з 1 вересня перейде на новий календар. Таке рішення ухвалили на архієрейському соборі ПЦУ в Києві.  Вже з’явилася офіційна заява про це від ПЦУ.

Архієрейський собор (зібрання всіх єпископів) відбувся у Трапезному храмі Києво-Печерської лаври. Перехід підтримали майже одноголосно. Проти виступив один єпископ, ще один утримався.

Формально далі перехід має схвалити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян. Однак предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній та низка інших єпископів заявили, що питання вже вирішене і з 1 вересня перехід буде.

У ПЦУ зазначили, що під час собору затвердили постанову про перехід на новоюліанський календар. Однак парафії та монастирі можуть використовувати старий календар, якщо хочуть.

Відповідно до зміни календаря, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня. Водночас зміна не стосуватиметься Великодня, оскільки свято не має сталої дати. Наразі християни використовують дві методики обрахунку Великодня — Александрійська (нею послуговуються православні та греко-католики) та Григоріанська (її, відповідно, використовують римо-католики та протестанти).

У лютому Українська греко-католицька церква вирішила з 1 вересня перейти на новий календар. Відповідно зміняться дати нерухомих свят, зокрема Різдва, Водохреща, Покрови.

Відео