Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Путін вимагає скасування блокади окупованого Донбасу
05 Липня, 07:38

Путін вимагає скасування блокади окупованого Донбасу

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Мінські угоди вимагають повного відновлення економічних відносин між Донбасом і Україною та скасування блокади.

Про це він сказав під час зустрічі з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте.

«Не можна весь час вимагати від Росії виконання, скажімо, тих же Мінських угод в тій частині, яка від нас взагалі ніяк не залежить. Мінські угоди вимагають, наприклад, повного відновлення економічних відносин Донбасу і України. Потрібно, перш за все, скасувати указ колишнього президента Порошенка про цю блокаду. Він же прямо суперечить Мінським угодам», – заявив Путін.

Путін хоче, щоб президент України Володимир Зеленський вів прямі переговори з представниками російської окупаційної влади на Донбасі.

Про це він заявив в інтерв’ю італійській газеті Corriere della Sera.

«Конструктивний діалог з Києвом можливий, якщо Зеленський почне виконувати свої передвиборні обіцянки, включаючи встановлення прямих контактів з власними співвітчизниками на Донбасі, переставши називати їх сепаратистами. Якщо українська влада буде виконувати Мінські угоди, а не ігнорувати їх. Громадяни України чекають від Зеленського та його команди не декларацій, а реальних дій, швидких змін на краще», – вважає Путін.

Врегулюванні конфлікту на Донбасі буде важким і не швидким процесом.

Про це заявив голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков.

«Шапкозакидництвом, на відміну від багатьох інших, ми не будемо займатися. Говорити, що проблема може бути вирішена завтра, – це неправда. Потрібно бути відвертим і перед собою, і перед українським суспільством, це важкий процес. Найстрашніше, що не всі в цьому процесі хочуть реального врегулювання. Ключовим видом озброєння в цій війні є інформація, яка вражає чи не сильніше, ніж кулі, снаряди або міни… Вся інформація, яку отримують жителі Донецької області, найчастіше виходить з російських телеканалів. Нам потрібно повернути цих людей ментально, а потім зайнятися економічним розвитком територій», – сказав він.

Українські військові мають інформацію, що бойовики відійшли з позицій. Але є певні застереження, зокрема, нерозібрані фортифікаційні споруди.

Про це в ефірі “Громадського” заявив заступник командувача штабу ООС генерал-майор Богдан Бондар.

«СММ ОБСЄ не може провести верифікацію і сказати сторонам, що розведення сил і засобів у Станиці Луганській відбулося повною мірою, як воно визначено рамковими угодами. Та є певні застереження, наприклад, нерозібрані фортифікаційні споруди, які протягом десяти хвилин чи півгодини чи годину можна зайняти і відповідно, знову продовжити обстріли. У той же час, українські військові, зі свого боку, почали розбирати фортифікації», – запевнив він.

РФ нарощує угруповання військ, які розміщуються уздовж кордону.

«Це і на харківському напрямку і сюди ближче до Маріуполя. Ми бачимо певне розгортання. Вони практично відбудували залізничну дорогу, яка вже не проходить через територію України. Тобто вони побудували військову інфраструктуру, для того щоб можна було в короткі терміни здійснити перекидання сил та засобів, у тому числі в окремі райони», – пояснив Бондар.

 

Фото: Укрінформ

Схожі новини