Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Путін вирішив перевести у готовність сили стримування: реакція України та світу
27 Лютого, 17:31

Путін вирішив перевести у готовність сили стримування: реакція України та світу

У неділю президент Росії Владімір Путін наказав перевести сили стримування в особливий режим бойового чергування. Стратегічні сили стримування допускають можливість “стримування агресії проти РФ та її союзників” у тому числі у війні з застосуванням ядерної зброї.

“Західні країни здійснюють не лише недружні дії щодо нашої країни в економічній сфері, я маю на увазі нелегітимні санкції, але вищі посадові особи провідних країн НАТО допускають і агресивні висловлювання на адресу нашої країни”, – сказав він.

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що наказ президента держави-агресора Владіміра Путіна привести російські сили стримування, які включають ядерну зброю, у режим підвищеної бойової готовності є неприйнятною ескалацією.

“Це означає, що президент Путін продовжує загострювати цю війну абсолютно неприйнятним способом, і ми повинні продовжувати зупиняти його дії найсильнішим чином”, – сказала вона.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна розглядає наказ президента РФ Владіміра Путіна перевести сили стримування, у тому числі ядерну зброю, у готовність як спробу тиску на українську делегацію перед переговорами.

“Цей наказ президента Путіна надійшов невдовзі після оголошення про те, що дві делегації готові зустрітися. Ми розцінюємо це оголошення, цей наказ як підняття ставок та створення додаткового тиску на українську делегацію. Але ми не піддамося цьому тиску”, – сказав Дмитро Кулеба.

Схожі новини