Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рада дозволила іноземним фахівцям віддалено вести бізнес в Україні
06 Жовтня, 18:03

Рада дозволила іноземним фахівцям віддалено вести бізнес в Україні

Верховна Рада у четвер, 6 жовтня, прийняла в цілому законопроєкт №5270 про електронне резидентство. За прийняття проєкту закону проголосували 252 народні депутати. Про це повідомив перший заступник податкового комітету Ради Ярослав Железняк у своєму Telegram.

Він передбачає спеціальний статус для іноземців, що відкриває можливість вести бізнес в Україні.

Железняк, який є одним з авторів закону очікує, що вже цього року е-резидентство отримають 1000 іноземних громадян. Для того, аби отримати цей статус фахівцю необхідно пройти декілька кроків. Зокрема, зареєструватись у “Дії” та пройти фінансову та безпекову перевірку.

Якщо все добре, він стає електронним резидентом – по факту, електронним платником єдиного податку на 3 групі без ПДВ та отримує ЕЦП, – пояснює нардеп.

Потім ця особа має дистанційно відкрити рахунок у банку, який і буде податковим агентом для е-резидента.

Е-резидент починає працювати та сплачує податок у розмірі 5% від доходів в рамках ліміту ФОП 3 групи. Більше ліміту – 15%, але тільки зовнішні контракти з експортом послуг.

Всі документи в електронній формі, всі листування з ДПС онлайн, всі розрахунки – безготівкові, – наголосив Железняк.

Список країн, громадянам яких дозволено стати е-резидентами України, визначає Кабінет Міністрів.

Ця інформація була цікавою для вас?

Зараз ми не лише пишемо новини — дуже хочемо зігріти наших воїнів напередодні зими. Для цього ми запустили ініціативу «Теплий Покров», де збираємо на термобілизну, рукавичці, шкарпетки для ЗСУ. Кожен, хто пожертвує на теплі речі, зможе взяти участь у розіграші особливих лотів.  Деталі та умови читайте тут.

Схожі новини