Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про зміни до Виборчого кодексу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про зміни до Виборчого кодексу
04 Червня, 14:32

Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про зміни до Виборчого кодексу

Сьогодні, 4 червня, ВР проголосувала у першому читанні за законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”. Відповідне рішення підтримали 292 нардепи, – пише Еспресо.

Цим документом передбачено проведення позачергових, проміжних, перших, додаткових місцевих виборів двічі на рік. Зокрема, такі вибори пропонується проводити в останню неділю березня і жовтня.

«Пропонується запровадити можливості паралельного використання інноваційних технологій у виборчому процесі. Для прикладу щодо голосування виборців на виборчій дільниці за допомогою технічних засобів та програмних засобів. Проведення підрахунку голосів виборців за допомогою технічних засобів для електронного підрахунку голосів, складання протоколів про підрахунок голосів, підсумки та результати голосування з використанням інформаційно–аналітичної системи. Запровадити використання у виборчому процесі електронних сервісів, зокрема, передбачено альтернативну можливість подачі документів (в режимі онлайн) для реєстрації кандидатів, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів».

Законопроект також передбачає унормувати наслідки для виборчого процесу в разі введення воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях.

А також пропонується:

– запровадження механізмів боротьби із “двійниками”;

– вдосконалення порядку формування та функціонування виборчих комісій;

– узгодження кількості виборчих регіонів та максимальної кількості кандидатів, які можуть бути висунуті в кожному з них;

– урахування голосів виборців закордонного виборчого округу під час розподілу депутатських мандатів за загальнодержавними списками партій;

– удосконалено регламентацію територіальної організації місцевих виборів;

– конкретизовано окремі положень, що стосуються висування та реєстрації кандидатів на місцевих виборах;

– удосконалено механізми відмови в реєстрації кандидатів;

– уніфіковано та вдосконалено порядок виготовлення та передачі виборчих бюлетенів;

– уніфікація та чітка регламентація процесу транспортування виборчої документації.

 

 

 

Відео