Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рада проголосувала законопроекти щодо незаконного збагачення, НАЗК та перевантажених фур
11 Вересня, 21:04

Рада проголосувала законопроекти щодо незаконного збагачення, НАЗК та перевантажених фур

Верховна Рада за основу у першому читанні підтримала президентський законопроект про криміналізацію незаконного збагачення та цивільну конфіскацію корупційних статків.

За відповідний законопроект проголосували 316 народних депутатів.

Законопроект 1031, який вніс президент Володимир Зеленський, передбачає доповнення Кримінального Кодексу статтею 368-5, згідно з якою незаконне збагачення карається “позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”.

 

Верховна Рада за основу у першому читанні підтримала президентський законопроект про забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції.

За відповідний законопроект проголосували 283 народні депутати.

Законопроект 1029 передбачає реформу НАЗК, перезапуск е-декларування. При цьому, вимоги е-декларування стають жорсткішими щодо закордонних активів та «членів родини». Передбачається міжнародний аудит роботи НАЗК і можливість звільнення після нього та прописування чітких підстав звільнення голови Антикорупційне законодавство поширюється на Офіс президента. Також декларації повинні будуть заповнити помічники суддів, кандидати в депутати на позачергових виборах. Громадських та антикорупційних активістів виключать з суб’єктів е-декларування. Не підпадатимуть під фінансовий контроль іноземці в складі наглядових органів.

 

Верховна Рада підтримала заяву 2119, що визнала нелегітимними так звані місцеві «вибори» РФ, що пройшли в окупованому Криму. 

За це рішення проголосували 322 народні депутати.

 

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект 1047 про збільшення штрафів за перевантажені фури.

За це рішення проголосував 331 народний депутат.

Законопроект пропонує дозволити автофіксації порушень, пов’язаних із перевищенням вагових або габаритних обмежень, та нарахування штрафів за такі порушення. За перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; від 10% до 20% – штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів; понад 20% – у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Фото: 112 канал

Схожі новини