Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рада ухвалила законопроєкт про продаж землі
14 Листопада, 11:32

Рада ухвалила законопроєкт про продаж землі

Відповідне рішення підтримали лише нардепи від “Слуги народу”, які й були його ініціаторами,- 227 депутатів і 13 позафракційних парламентарів. Законопроєкт подав Кабінет міністрів, проте нардепи зареєстрували 10 альтернативних проєктів закону. Комітет Ради рекомендував голосувати за законопроєкт монобільшості.

Засідання почалося із затримкою, бо депутати від “Батьківщини” та “Опозиційної платформи – За життя” блокували президію та трибуну.

Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофію Милованову довелося представляти урядовий проєкт закону під крики “Ганьба!” і в оточенні противників.

Проти ринку землі також виступала лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко. За її словами, у пропонованому законі не урегульовано питання про продаж землі українцям із подвійним громадянством.

Нардеп зі “Батьківщини” Іван Кириленко закликав спікера ВР Дмитра Разумкова відмовитися вести засідання і порівняв засідання  із прийняттям диктаторських законів 16 січня 2014 року.

Разумков відповів, що закони 2014 року обмежували права громадян на противагу законів про ринок землі, які права громадян розширюють.

Додамо, згідно з пояснювальною запискою проєкту закону з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності. Купувати ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юрособи України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо отримають землю у спадок. Однак вони зобов’язані відчужити ділянку протягом року. Також встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності. Вартість повинна бути на рівні не нижче нормативної грошової оцінки.

Фото: Українська правда.

Схожі новини