Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рада відтермінувала введення касових апаратів для ФОПів
01 Грудня, 15:06

Рада відтермінувала введення касових апаратів для ФОПів

За прийняття закону проголосувало 319 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.
Верховна Рада в ході засідання прийняла закон, що передбачає відстрочку використання касових апаратів підприємцями на спрощеній системі оподаткування до 1 січня 2022 року.

«Більше ніж 3 тижні ми спостерігаємо людей біля парламенту. Ми можемо погоджуватися з ними, ми можемо сперечатися, але це ті люди, які зараз стоять під будівлею Верховної Ради в той час, коли вони втрачають прибутки. Тому, що поки вони тут – більшість бізнесів їхніх не працює. І це наш обов’язок сьогодні проголосувати зміни, які частково можуть виправити ситуацію», – каже Ярослав Железняк, заступника голови Податкового комітету, пише УП.

Зокрема, законопроєктом впроваджуються:

  • перенесення фіскалізації ФОПів 2-4 груп до 1 січня 2022 року;
  • скасування кешбеку;
  • зменшення списку ризикових видів діяльності;
  • прив’язка всіх лімітів до ставки мінімальної заробітної плати, в тому числі ліміту фіскалізації.

«Це був компроміс. Ми відміняємо велику кількість штрафів, які найбільше бентежили підприємців і, нагадую: мораторій на перевірки до кінця карантину ніхто скасовувати не буде. Я розумію, що цей текст може не подобатись. Мені він теж не подобається, але це є компромісом», – підкреслив Железняк.

Компромісність законопроєкту підкреслили в усіх фракціях.

Нагадаємо, 1 січня 2021 року має розпочатися другий етап детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Зокрема, РРО або ПРОО будуть обов’язковими для платників єдиного податку II-IV груп “ризикових” сфер.

  • Йдеться про торгівлю ювелірними виробами, текстильними товарами, вживаними товарами в магазинах, автозапчастинами та надання послуг готелями, ресторанами та турагентствами.
  • Зокрема, 1 квітня 2021 року розпочнеться третій етап: застосування РРО (традиційних або програмних) стане обов’язковим для ФОП II-IV груп незалежно від видів діяльності.
  • 4 листопада 2020 року Верховна Рада не прийняла за основу законопроект, який передбачає відстрочку на 1 рік касових апаратів для ФОП.
  • Доопрацьований законопроект Гетманцева №4313-д Верховна Рада також не підтримала.
Схожі новини