Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рада закликала міжнародні організації створити спеціальний трибунал щодо злочинів росії роти України
07 Жовтня, 17:57

Рада закликала міжнародні організації створити спеціальний трибунал щодо злочинів росії роти України

Верховна Рада України на пленарному засіданні 7 жовтня проголосувала за постанову про звернення до Організації Об’єднаних Націй, парламентів та урядів її держав-членів, Євросоюзу, Ради Європи стосовно створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочинів агресії проти України.

За постанову проголосували 283 депутати.

«Верховна Рада України закликає міжнародну спільноту держав використати всі можливі та наявні інструменти та можливості з метою створення тиску на політичне та військове керівництво РФ, що значно швидше змусить Російську Федерацію відмовитися від продовження збройної агресії проти України, а також використовувати положення щодо універсальної юрисдикції, в межах власного кримінального законодавства, для притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні найтяжчих міжнародних злочинів на території України», – йдеться у зверненні.

Як пояснюють автори відповідної постанови №8094 “створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України є необхідним, оскільки наразі немає досконалого механізму, який міг би судити вище політичне та військове керівництво росії за вчинення злочину агресії проти України”. Створення спеціального трибуналу закриває цю прогалину, вказують у парламенті.

Схожі новини