Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рейтинг кандидатів: претендентів на другий тур побільшало
18 Березня, 14:04
logo-black

Рейтинг кандидатів: претендентів на другий тур побільшало

Соціологічна група “Рейтинг” проаналізувала, хто з кандидатів у президенти має найбільші шанси перемогти. Серед тих, хто має намір голосувати, найбільше підтримують Володимира Зеленського – 18,2%. На другому місці в рейтингу – Юлія Тимошенко – 13,5%. За Петра Порошенка збираються віддати свій голос 12,3%. За Анатолія Гриценка – 7,6%.

Щодо рівня довіри кандидатам у президенти, відносно високим  користується Володимир Зеленський (43%), Юлія Тимошенко (28%), Анатолій Гриценко (26%) та Петро Порошенко (24%).
При цьому найвищий рівень недовіри мають Петро Порошенко (69%) та Олег Ляшко (71%).

 

“Анатолій Гриценко отримав 2-3% бонусу від об’єднання з Андрієм Садовим та вийшов на 4-ту позицію у президентському рейтингу, обійшовши Юрія Бойка, – коментує LMN львівський політолог Олексій Роговик. – Від Порошенка він відстає лише на 4,7%. До того ж у нього вищий рейтинг довіри. І соціологія ще не відобразила останні події на користь Гриценка, зокрема, зняття Дмитра Добродомова та приєднання Давіда Сакварелідзе як кандидатури на голову ГПУ”.

 

Соціологія від «Рейтингу» свідчить також, що Володимир Зеленський й надалі утримує лідируючі позиції.

“До речі, згідно даних «Active Group», він навіть посилює свій відрив від основних опонентів, – каже Роговик. – Цікаво, що Зеленський є лідером симпатій серед респондентів, які голосуватимуть вперше,  а це кожен десятий виборець. Також серед тих, хто не часто голосує на виборах, а також серед забезпечених. У виборців, що голосують не часто, можуть бути проблеми з явкою, а тому Зеленський так активно працює над їх мобілізацією та залученням. Крім того, Зеленський – лідер серед виборців, що очікують змін та є противниками системи. А це є вираження феномену “проти всіх”, що підсилювався і образом головного героя з серіалу “Слуга народу”.

 

Юлія Тимошенко укріплюється на другій позиції та дещо збільшує відрив від Петра Порошенка на фоні корупційного скандалу в оборонці та домінування антипрезидентської риторики, вважає політолог.

 

“Певні відсотки останнім часом до неї перетікають від Зеленського, адже вони грають на схожих електоральних базах, – додає політолог. –  За соціологією, за Тимошенко частіше голосують малозабезпечені, і саме серед них є велика частка виборців, що досі не визначилась. А, отже, це для Тимошенко ресурс.

 

Петро Порошенко втрачає після останніх гучних корупційних скандалів. Але шанси на другий тур у нього є. На нього  працюють сумнівні з точки зору закону сітки агітаторів, а також адмінресурс у вигляді чиновників та державних органів. А ще на чинного президента працює шалена машина з підконтрольних телевізійних каналів. Тому логічно, що основний електорат Порошенка, згідно дослідження, – це люди віком 56-65 років”.

 

На сьогодні 25% громадян іще не визначились, за кого голосуватимуть. Враховуючи невеликі показники розривів між основними претендентами та рівні довіри-недовіри, битва за цих 25% виборців буде головною і вирішальною для проходження у другий тур.

 

Фото: ТСН

Схожі новини