Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рейтинг спроможності бюджетів громад Львівщини: хто в лідерах
02 Травня, 18:18

Рейтинг спроможності бюджетів громад Львівщини: хто в лідерах

Львівська ОВА оприлюднила щоквартальний рейтинг спроможності бюджетів територіальних громад. Його очолили Львівська і Славська громади. Слід за ними розташовуються Пустомитівська, Кам’янка-Бузька, Солонківська, Стрийська, Бродівська, Червоноградська, Золочівська, Яворівська громади.

Львівська громада є беззаперечним лідером за усіма 8 показниками, лише за динамікою доходів загального фонду (без трансфертів) посідає 29 місце. До слова, Золочівська громада посіла за цим показником найвище із громад-лідерів 4 місце, – зазначають в ОВА. 

Рівень дотаційності Золочівської громади складає 3,8 %, а  Славська, Львівська, Пустомитівська, Кам’янка-Бузька, Солонківська, Стрийська та ще три громади області „діляться” своїми доходами та перерахували державному бюджету за І квартал понад 120 мільйонів гривень.

Видатки на заробітну плату у загальних видатках найнижчі у Львівській (44%), Славській (53%), Червоноградській (60%).

Частка видатків на утримання апарату управління у розрахунку до фінансового ресурсу у громад-лідерів становить не більше 15%.

Видатки розвитку на одного мешканця найбільші у Львівській громаді – 660 грн та Славській – 489 грн. Найменші у Яворівській – 98 гривень. Загалом видатки на мешканця найбільші у Славській громаді – 4063 грн, Львівській – 2815 грн, Пустомитівській – 2784 грн, Бродівській – 2329 грн.

Останні позиції у загальному рейтингу зайняли Стрілківська, Хирівська та Козівська громади, які за усіма показниками розміщені наприкінці рейтингу. Окрім того, в цих бюджетах бракує коштів на виплату заробітної плати у бюджетній сфері. Зокрема, найбільше коштів не вистачає Козівській громаді, яка посіла останнє місце в рейтингу – це 170 % до місячного фонду оплати праці. У Стрілківській – 54 %, Хирівській – 122 %, – розповіли в ОВА. 

Схожі новини