Рекордна врожайність сої: «Акріс Захід» проводить жнива з врожайністю вище прогнозованої | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Рекордна врожайність сої: «Акріс Захід» проводить жнива з врожайністю вище прогнозованої
09 Жовтня, 18:47

Рекордна врожайність сої: «Акріс Захід» проводить жнива з врожайністю вище прогнозованої

Компанія «Акріс Захід», що з 2020 року працює в Прикарпатському регіоні, впевнено і з високими результатами завершує аграрний сезон 2023 року.

Цьогоріч в Львівській області компанія традиційно здійснила посіви сої, врожайність якої істотно перевищує очікувану. Попри складні умови та ракетний терор план з її збору вже виконано на 40%.

«Мабуть немає викликів, з якими аграрії ще не стикалися: підвищення цін на добрива, окупація земель, дефіцит палива, ускладнена логістика… Однак ми не відступаємо. Навпаки, послідовно рухаємося вперед! Сьогоднішнім показникам врожайності сприяли кліматичні умови, агрономічна дисципліна, технологія підбирання сортів, і, найголовніше, якісна людська праця! Втім, на досягнутому не зупиняємось. Вбачаємо нові шляхи розвитку та вдосконалення технологій, як-от точне землеробство та інші сучасні екологічні практики, аби отримувати ще вищі результати», – зазначив директор з виробництва «Акріс Захід» Михайло Нечипорук.

Попри складні умови зберігання і експорту продукції, які долав агросектор взимку 2022 року, експортна стратегія компанії дозволила максимально плідно використовувати «вікна можливостей» та оперативно змінювати напрямки експортних шляхів: від залізничних перевезень до Європи до участі в експортному коридорі Чорним морем. З січня 2023 року компанія нарощувала вивезення зерна через порт Ізмаїл, що дозволило підготуватись до нового польового сезону і тим самим зберегти площі під цьогорічний посів.

Водночас у компанії тривають масштабні роботи з розліснення нових ділянок, які планують ввести в роботу вже наступного року. Важливим стала забезпеченість компанії власним високоякісним насіннєвим матеріалом – «Акріс Захід» вирощує насіння сої класичної канадської та американської селекції, що дозволяє досягати високої врожайності на полях Прикарпаття. Вирощування органічної сої без ГМО є основним напрямком діяльності компанії.

Традиційно ще до початку жнив компанія розпочала виплату орендної плати. Наразі виплати орендодавцям досягли показника близько 25% відсотків, орендну платню ми виплачуємо як в натуральній формі, так і грошима, за бажанням пайовика. Крім того, «Акріс Захід» є чільним соціальним партнером громад, компанія бере активну участь у житті регіону та підтримці ЗСУ.

«Так, наприкінці літа компанія долучились до робіт з благоустрою Белзької територіальної громади: закупили щебінь, бруківку та ліхтарі для облаштування доріг в с.Ванів», – розповів нам керівник земельного Департаменту «Акріс Захід» (Львів) Олег Туркас.

Відео