«Реорганізація «Охматдиту» не на часі», – Іван Собко | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Реорганізація «Охматдиту» не на часі», – Іван Собко
29 Жовтня, 13:51
logo-black

«Реорганізація «Охматдиту» не на часі», – Іван Собко

Сьогодні працівники медичних закладів Львівщини пікетували під стінами обласної ради. Вимагали від депутатів не голосувати за проект реорганізації «Охматдиту», обласних психо-неврологічних диспансерів – дитячого і дорослого, а також обласної психіатричної лікарні «Заклад» на Миколаївщині.

Люди тримали в руках плакати «Реформування медицини перетворилося у руйнування медицини», «Захистимо наших пацієнтів».

«Ця реорганізація призведе до скорочення працівників, людей не буде кому лікувати, – каже LMN Василь Штибель, голова вільної профспілки «Охматдиту». – Трудові колективи цих закладів заявили, що хочуть і можуть працювати. А петиції щодо припинення реорганізації лікарень і диспансерів набрали понад тисячу голосів. Які ще аргументи потрібні? Департамент охорони здоров’я мав би розвивати лікарні, підвищувати медикам зарплати, а він займається тим, що закриває установи».

До пікетувальників вийшов депутат облради, заступник голови ЛОДА Іван Собко. Наголосив, що питання про реорганізацію згаданих медичних закладів нема у порядку денному сесії обласної ради.

«Цього апріорі не може бути. Голова ЛОДА Маркіян Мальський відкликав проект рішення, який попередньо скерувала до ЛОР директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА, – розповів LMN Іван Собко. – Будь-які реорганізації мають бути обґрунтованими, з розрахунками, кадровими рішеннями. Громадськість і керівництво ЛОДА не бачить це питання на сьогодні як пріоритетне в частині об’єднання. Варто зазначити, що рішення щодо об’єднання, ліквідації НКП приймає власник, в даному випадку обласна рада».

Нагадаємо, голова ЛОДА Маркіян Мальський 10 жовтня звернувся до голови облради з проханням зняти з розгляду депутатських комісій та з порядку денного засідання сесії проекту об’єднання «Охматдиту» та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Відео