Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Революця Гідності: нова точка відліку української історії
21 Листопада, 09:00

Революця Гідності: нова точка відліку української історії

Сьогодні в Україні відзначають річницю Революції Гідності. У 2013 році холодного листопадового дня почався новий етап української історії.

Власне, передісторія трапилась 18 листопада 2013 року. Тоді на засіданні Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу не змогли визначитись, чи підписувати з Україною угоду про Асоціацію. Саме підписання мало відбутися тижнем пізніше – 28-29 листопада на саміті у Вільнюсі.

Однак Україна на той час не виконала умов, поставлених ЄС. І вже 21 листопада офіційний Київ заявив про те, що угоду про Асоціацію Україна ставить на паузу. Про таке рішення озвучив уряд Азарова. І сталось це після того, як тодішній український президент Віктор Янукович та глава Росії Владімір Путін таємно зустрілися у Сочі.

Українці обурились. Угоду про Асоціацію з ЄС готували від 1998 року.

Соціальні мережі, які на той час вже стали потужним засобом впливу, швидко розповсюдили інформацію. Почались заклики про збір у центрі Києва. Вже того вечора протестувальників у столиці було більше 1,5 тисячі.

Влада Януковича не стала “гратися” з обуреними українцями, а тим паче – не пішла на переговори. Натомість терміново прийняли рішення про те, аби заборонити будь-які масові заходи в центрі Києва від 22 листопада до 7 січня.

Таке рішення Окружного суду Києва для українців став остаточним індикатором. Тож вже 11 листопада у столиці протестувало у п’ять разів більше людей. Крім того, протести почались і в інших містах України.

Вже 24 листопада проти режиму Януковича повстало, за різними підрахунками, від 60 до 150 тисяч людей. Революція лише набирала обертів. Протестувальники вимагали відставки Азарова, скасування рішення уряду про відмову від Асоціації ЄС та підписання Угоди про Асоціацію на саміті у Вільнюсі.

І це були лише перші дні події, котра змінила хід історії українського народу. Далі було побиття студентів, втеча Януковича, Небесна Сотня, Крим і “зелені чоловічки”… і війна, яка триває досі…

Додамо, сьогодні у Львові о 10:00 на Личаківському кладовищі відбудеться урочисте вшанування учасників Революції Гідності.

Схожі новини