Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
РФ почала застосовувати нові авіабомби вагою 1500 кг
05 Березня, 19:56

РФ почала застосовувати нові авіабомби вагою 1500 кг

росія почала використовувати в Україні нові керовані авіабомби УПАБ-1500Б вагою 1500 кілограмів. Їх можна застосовувати для ураження об’єктів на відстані до 40 кілометрів. Це в етері телемарафону підтвердив речник Повітряних сил Юрій Ігнат, пише Громадське.

Як розповідає видання, росіяни представили цю бомбу лише у 2019 році. А в Україні таку зброю вперше застосували декілька тижнів тому проти одного з об’єктів у Чернігівській області.

Ігнат наголосив, що Україні потрібні винищувачі F-16, зокрема для того, аби протистояти таким авіабомбам. Також це можуть робити далекобійні зенітні ракетні комплекси, як-от Patriot та SAMP/T, але таких комплексів треба багато. Речник Повітряних сил наголошує, що проти зенітних комплексів літаки мобільніші та можуть відганяти російську авіацію, яка намагається запускати такі авіабомби.

«Літаки більш мобільні, вони можуть реагувати, вилітати на перехоплення бомбардувальників і ракетами дальністю понад 150 кілометрів відганяти хоча б ті літаки й не давати їм можливість скидати ці бомби. Саме для цього нам потрібні сучасні багатоцільові винищувачі, тому що наші радянські літаки цього зробити не можуть», — наголосив Ігнат.

Defence Express зазначає, що використання керованих авіаційних бомб — явище рідкісне. А все через те, що для їхнього запуску літак має летіти на великій висоті, а це спрощує його збиття для Сил оборони.

Видання та Ігнат припускають, що російський винищувач-бомбардувальник Су-34, який напередодні збили над окупованою Донеччиною, атакував Україну саме такими бомбами.

Схожі новини