Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Рік математичної освіти: для школярів збільшать кількість уроків математики
27 Червня, 19:40

Рік математичної освіти: для школярів збільшать кількість уроків математики

З травня 2021 року українські школярі складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики. Таке нововведення передбачає урядовий план проведення Року математичної освіти в Україні.

“Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Тому ми вирішили оголосити наступний навчальний рік математичним. Плануємо впровадити потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Заходи Року математики охоплять дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту”, – каже заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 передбачено:

  • збільшити кількість навчальних годин на вивчення математики;
  • впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;
  • провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
  • оснастити школи обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
  • створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
  • розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
  • організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети з підготовки вчителів.

 

У квітні створять безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розроблять відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні математичні школи для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.

Нагадаємо, в січні  президент Володимир Зеленський підписав указ про оголошення 2020-2021 навчального року роком математики.

Фото: Еспресо.TV.

Схожі новини