Рішення ПАРЄ про повернення Росії: які країни підтримали російського агресора? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Рішення ПАРЄ про повернення Росії: які країни підтримали російського агресора?
25 Червня, 07:48

Рішення ПАРЄ про повернення Росії: які країни підтримали російського агресора?

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила вигідну Росії резолюцію. Вона передбачає зміну санкційного механізму, а також запрошує Росію до повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. Російська делегація уникне поновлення санкцій, запроваджених проти неї у відповідь на агресію проти України та окупацію Криму.

За резолюцію проголосувало 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

Як пише Європейська правда, це дозволить Росії, переконавшись, що загрозу санкцій знято, вже у вівторок вранці передати у Страсбург список своїх депутатів. Як відомо, останні три роки РФ відмовлялася брати участь у роботі ПАРЄ, вимагаючи гарантувати відсутність будь-яких санкцій.

Українські депутати вже заявили, що будуть оскаржувати повноваження РФ.

Резолюцію у повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Частково рішення про повернення російської делегації підтримали Швейцарія, Німеччина, Молдова, Чехія, Вірменія і Нідерланди. Україна і Грузія проголосували проти у повному складі, також проти рішення проголосували більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії і Швеції.

Про свою позицію розповіли у Франції. Держсекретарка МЗС Франції з питань Європи Амелі де Моншален впевнена, що для виконання вимог ПАРЄ Росія має заплатити внесок і допустити комісара РЄ з прав людини на свою територію. Про Україну вона не згадала.

«Ми маємо враховувати інтереси всіх, включаючи росіян, їхні права не мають порушуватися. Прості росіяни не можуть стати заручником політичних розбіжностей», – заявила Моншален.

Свою позицію висловили і у Великобританії.

«Причина в тому, що її членство в цій організації є одним з небагатьох доступних способів міжнародного співтовариства притягнути Росію до відповідальності за порушення нею прав людини», – заявила прем’єрка Тереза Мей.

Напередодні рішення свою позицію висловили у МЗС України.

«Зняття заборони щодо Росії в ПАРЄ – явно не та політика, яка могла б зупинити російську агресію. Навпаки, вона послабить поважну інституцію, підірвавши справедливість і прозорість правил в Раді Європи», – написала речниця МЗС Катерина Зеленко.

 

«Я намагався пояснити всім нашим партнерам, що проблеми не в поверненні як такому – від того, що там буде кілька російських депутатів, нам не холодно, не жарко. Проблема в іншому – хтось хоче використовувати це повернення як шлях до нової нормальності з Росією», – сказав голова МЗС Павло Клімкін.

Рішення прокоментували і в українській делегації у ПАРЄ.

«Делегація збереться і буде вирішувати. В принципі, ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії. І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно. Ми будемо протестувати. І коли вони залишаться в залі, ми покинемо його. Нехай вони голосують за Генерального секретаря ПАРЄ без України. Члени парламентської асамблеї здійснюють самогубство, це початок руйнування самої організації. Німці і французи “сьогодні і останнім часом не приховували свою проросійську політику», – заявила в.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова.

 

«118 депутатів цієї організації проголосували за те, щоб РФ платила внески і не виконувала жодної резолюції ПАРЄ. Гроші для них виявилися набагато важливіші, ніж принципи. Тепер ці 118 європейських політиків несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в Криму, за знущання над політв’язнями. Символічно, що цю страшну резолюцію Рада Європи прийняла 25 червня – в той день, коли російська сторона мала обов’язково звільнити наших моряків, саме місяць давався Трибуналом на звільнення бранців Кремля. Цього не відбулося.

 

А знаєте, хто найбільше мене вразив сьогодні? Голландські депутати. Днями міжнародна слідча група оприлюднила результати трагедії МН 17. Встановила причетність росіян до вбивства 280 людей. Сьогодні голландські депутати проголосували за повернення Росії в ПАРЄ. Впевнена чомусь, що вони ніколи не зустрічалися з родинами жертв, не були на похоронах останків», – написала віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

 

«Різниця між 2014 роком і нинішнім моментом полягає в тому, кому ми протистоїмо. Тоді це була Москва і група проросійських парламентарів. Тепер це Москва, група проросійських парламентарів, суттєво збільшена за рахунок росту популярності в ЄС популістів і радикалів, а також керівництво Ради Європи, Німеччина і Франція. Антанта-2019», – написав делегат від України Володимир Ар’єв.

Напередодні сесії ПАРЄ українська делегація просила представників Адміністрації президента про зустріч і була проігнорована.

«На звернення нашої делегації ми не отримали ніякої відповіді з АП і від президента. Обмінятися інформацією про виклики, узгодити наш спільний план дій, проговорити, як тримати оборону в РЄ. Це потребувало серйозної кулуарної роботи, тиску на наших міжнародних партнерів, щоденних телефонних переговорів не лише в рамках міжпарламентського діалогу і дипломатичної роботи. Це потребувало в першу чергу лідерства президента. Наша делегація залишилася сам на сам в цій залі», – підсумувала Геращенко.

Парламентська асамблея Ради Європи також відхилила пропозиції про проведення дебатів щодо порушень принципів РЄ з боку Росії.

 

Фото: УНІАН

Відео