Випускники-юристи мають дуже низький рівень знань
Директорат з прав людини дослідив наскільки сучасний стан підготовки випускників-юристів відповідає потребам юридичного ринку праці.
В опитуванні взяли участь 41 юридична компанія, 2 неюридичні організації та 33 центральні органи державної виконавчої влади.
Результат дослідження показує:
60% роботодавців визначили рівень підготовки сучасних випускників як низький
37,2% представників юридичного бізнесу оцінили його як незадовільний
25,6% – як задовільний, що відповідає «двійці» та «трійці» за п’ятибальною шкалою.
«Майже 80% роботодавців змушені додатково навчати молодих фахівців. Більшість юридичних компаній (76,5%) самостійно довчає нових співробітників необхідним знанням та навичкам, серед яких найбільш потрібними є: ділова англійська мова, уміння складати процесуальні документи та ефективно комунікувати на різних рівнях», – кажуть у Міністерстві юстиції.
Також роботодавці визначили ключові практичні навички молодого фахівця.
Випускник юридичного ВНЗ повинен вміти складати юридичні документи, мислити аналітично та критично, працювати з базами даних та реєстрами і мати навички ділового спілкування.
Окрім цього, 100% учасників дослідження вказали на необхідність знання випускниками вишів іноземної мови, зокрема англійської.
“Сьогодні в Україні відбувається процес реформування юридичної освіти. Однією із передумов цієї реформи є невідповідність рівня та змісту підготовки правників нинішнім потребам ринку праці, що підтверджується результатами дослідження”, – зазначив генеральний директор директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності, Владислав Власюк.
У Мін’юсті наголосили, що стан юридичної освіти – критичний. Дослідження дають можливість зрозуміти, які саме юристи потрібні юридичним компаніям, юридичним відділам та державній службі.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь