Випускники-юристи мають дуже низький рівень знань | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Випускники-юристи мають дуже низький рівень знань
16 Жовтня, 19:00

Випускники-юристи мають дуже низький рівень знань

Майже 80% роботодавців змушені додатково навчати випускників юридичних факультетів

Директорат з прав людини дослідив наскільки сучасний стан підготовки випускників-юристів відповідає потребам юридичного ринку праці.

В опитуванні взяли участь 41 юридична компанія, 2 неюридичні організації та 33 центральні органи державної виконавчої влади.

Результат дослідження показує:

60% роботодавців визначили рівень підготовки сучасних випускників як низький

37,2% представників юридичного бізнесу оцінили його як незадовільний

25,6% – як задовільний, що відповідає «двійці» та «трійці» за п’ятибальною шкалою.

 

«Майже 80% роботодавців змушені додатково навчати молодих фахівців. Більшість юридичних компаній (76,5%) самостійно довчає нових співробітників необхідним знанням та навичкам, серед яких найбільш потрібними є: ділова англійська мова, уміння складати процесуальні документи та ефективно комунікувати на різних рівнях», – кажуть у Міністерстві юстиції.

Також роботодавці визначили  ключові практичні навички молодого фахівця.

Випускник юридичного ВНЗ повинен вміти складати юридичні документи, мислити аналітично та критично, працювати з базами даних та реєстрами і мати навички ділового спілкування.

Окрім цього, 100% учасників дослідження вказали на необхідність знання випускниками вишів іноземної мови, зокрема англійської.

“Сьогодні в Україні відбувається процес реформування юридичної освіти. Однією із передумов цієї реформи є невідповідність рівня та змісту підготовки правників нинішнім потребам ринку праці, що підтверджується результатами дослідження”, – зазначив генеральний директор директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності, Владислав Власюк.

 

У Мін’юсті наголосили, що стан юридичної освіти – критичний. Дослідження дають можливість зрозуміти, які саме юристи потрібні юридичним компаніям, юридичним відділам та державній службі.

Відео