Верховна Рада схвалила закон про олігархів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Верховна Рада схвалила закон про олігархів
23 Вересня, 14:26

Верховна Рада схвалила закон про олігархів

Сьогодні, 23 вересня, Верховна Рада на пленарному засіданні у другому читанні ухвалила законопроект №5599 про деолігархізацію. Народні депутати розглянули законопроект за скороченою процедурою. Його підтримали 279 нардепів. «Проти» проголосували 54 парламентарі, ще 27 утрималися, повідомляє Українська правда.

До другого читання надійшло понад 1 270 поправок до цього законопроекту. 59 з них комітет врахував. На засіданні парламенту 13 із них поставили на голосування.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Його введуть у дію через півроку з дня набрання ним чинності.

Коли закон “запрацює”, олігархами в Україні вважатимуть громадян, які беруть участь у політичному житті та мають значний вплив на засоби масової інформації; є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку та впродовж одного року поспіль підтримує або посилює це становище; має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів.

Реєстром олігархів буде опікуватися РНБО. Люди, яких підозрюють в тому, що вони є олігархами, мають право оскаржити таке рішення.

Рішення про виключення людини з реєстру олігархів ухвалюватимуть у випадку, якщо буде підтверджений факт, що у такого громадянина відсутні не менш як дві ознаки з-поміж вказаних вище.

Якщо ж людину визнають олігархом, йому пропонують заборонити робити внески на підтримку політичних партій, купувати об’єкти великої приватизації, фінансувати будь-яку політичну агітацію. Олігархи також повинні будуть подавати декларацію, як це роблять чиновники.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео