«Робочий ранок почався з розтинів»: у Львові від COVID-19 померла 23-річна вагітна і 29-річний чоловік без патологій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Робочий ранок почався з розтинів»: у Львові від COVID-19 померла 23-річна вагітна і 29-річний чоловік без патологій
11 Листопада, 09:12

«Робочий ранок почався з розтинів»: у Львові від COVID-19 померла 23-річна вагітна і 29-річний чоловік без патологій

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова від коронавірусу померли двоє молодих людей: 23-річна вагітна жінка і 29-річний чоловік. Ніхто із них не мав супутніх патологій. Але обоє були невакциновані і перебували у важкому стані в реанімації.

Про це у Facebook розповіла завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Наталія Матолінець. Вона каже, що за 50 років роботи реанімації, медики бачили різне і, здавалося, їх було важко чимось вразити, проте пандемія COVID-19 показала протилежне.

«Те, що відбувається зараз – нестерпно! Робочий ранок почався з розтинів. Спершу вагітної жінки з так і ненародженою дитинкою в утробі… Чорні нежиттєздатні легені. Далі – хлопця з мертвими легенями. Ще місяць тому він був абсолютно здоровий і разом із батьками, друзями та дівчиною планував життя, якого вже більше ніколи не буде. Щирі співчуття рідним!» – написала Матолінець.

Лікарка розповідає, для померлої молодої жінки це була перша вагітність. За життя обох пацієнтів лікарі боролися майже місяць, проте безуспішно. Ситуацію професорка в ЛНМУ імені Данила Галицького назвала дуже і дуже страшною.

«Особливо, якщо зважити на силу-силенну тих, хто не вірить у COVID-19, відмовляється від карантинних обмежень та вакцинації, а також абсолютно некомпетентно критикує наших медиків! Не одягнувши при тому жодного разу медичного одягу і не попрацювавши віч на віч з критичним пацієнтом», – зазначила лікарка.

Медик каже, їй важко стримувати емоції, й задля підтвердження своїх слів “тим, хто не вірить”, навела цифри із коронавірусного блоку реанімації Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова:

  • у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ) зайнято 100 ліжок;
  • за добу проліковано 63 пацієнтів;
  • ще 14 надійшло;
  • двох переведено;
  • троє померло;
  • на неінвазивній штучній вентиляції легень (НШВЛ) – 47 хворих.

«Вакцинованих немає!» – підсумувала Матолінець.

Відео