«Робота лікаря не повинна залежати від президента»: держслужбовці Міністерства охорони здоров’я скаржаться на політичні репресії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Робота лікаря не повинна залежати від президента»: держслужбовці Міністерства охорони здоров’я скаржаться на політичні репресії
27 Вересня, 12:03
logo-black

«Робота лікаря не повинна залежати від президента»: держслужбовці Міністерства охорони здоров’я скаржаться на політичні репресії

Дії нового керівництва Міністерства охорони здоров’я загрожують продовженню реформи в Україні. Про це йдеться у відкритому листі держслужбовців Міністерства охорони здоров’я до прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

«Тиск на керівництво директоратів – приклад політичних репресій. Для того, щоби вам запропонували звільнитись «по-хорошому», достатньо просто мати власну думку і силу захищати закон і зміни, які мають стати відчутними для всіх українців якомога скоріше. Нам прямо кажуть, що тепер треба працювати «по понятіям». Українці мають право знати, що дії керівництва всередині міністерства кардинально відрізняються від того, що потрапляє в публічні заяви», – йдеться у листі.

Звернення підписали 40 держслужбовців. Наголосили, що «робота міністерства фактично паралізована останні 3,5 тижні». Розповіли про проблеми з підписами щодо закупівель та поставки ліків, закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинення процесу автономізації кількох медзакладів, блокування рішень для роботи Національної служби здоров’я.

«Кожен із нас приходив на державну службу, щоб служити інтересам наших громадян, а не інтересам тієї чи іншої політичної сили… Ми готові до відкритого діалогу на умовах професійності та прозорості. Тож відкрито звертаємося до прем’єр-міністра та просимо його стати посередником у такому діалозі у найбільш стислі терміни для продовження реалізації медичної реформи», – зазначають у листі.

Уряд та міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька наразі не відреагували на заяву держслужбовців.

«Ситуація з листом потребує особливої уваги від міністра охорони здоров’я та прем’єр-міністра України. Якщо вони відреагують, це допоможе уникнути можливого паралічу роботи Міністерства охорони здоров’я», – каже LMN експерт медичної групи Української Галицької партії  Ігор Заставний, який працює сімейним лікарем на Яворівщині.

Його однопартієць Мирослав Брегман, лікар та експерт у медичних питаннях, вважає, що цим листом держслужбовці Міністерства охорони здоров’я намагаються себе захистити від «політичних розбірок».

«Насправді, держслужбовці міністерства вперше в історії України обиралися на посади у відкритих конкурсах. Вони намагалися зламати ситуацію в медицині, яка зайшла у тупик. Зробили перші кроки у реформі – і це дало позитивні результати.

На сьогоднішній день що ми маємо у Міністерстві охорони здоров’я? Керівництво робить одні публічні заяви, а дії – зовсім інші. У країні змінилася політична еліта. Але ж робота лікаря не повинна залежати від Президента.

В Україні жодна реформа ще не дійшла до кінця. Схожу ситуацію маємо й зараз. Замість того, щоби продовжувати розпочате, її зупиняють. Реформування вторинної ланки медицини, яке мали запустити 1 січня, через брак коштів перенесли на квітень. Не можна усе повернути назад. Треба довести реформу до кінця, тоді її проаналізувати – і виправити помилки», – каже LMN Мирослав Брегман.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео